video – Duchovní vývoj člověka, volíme si z dvou cest

Dosáhnout cíle a smyslu života musí každý z nás, ať s tím souhlasíme či nikoliv. Existují dvě cesty vývoje, pomalá a rychlá…více ve videu zde.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xiPSs5tdM1g[/youtube]

Inspirace dne – Video – Ozubená kolečka, aneb co je skutečně šťastný život?

Jaký je zdroj všech problémů, které jako lidstvo máme? Velmi jednoduché vysvětlení ve dvouminutovém videu pomocí koleček. Pokud si to uvědomíme, můžeme začít pracovat na své nápravě…

[youtube]https://youtu.be/EJwTlOS2tJA[/youtube]

Inspirace dne – video – Pojďme vytvořit ze svých činů a záměru Svět dobrých úmyslů

Od pradávna každý chtěl změnit svět k lepšímu a je jasné všem, že svět změnu opravdu potřebuje. Otázkou je ale jak. Naším úkolem není měnit svět, ale změnit sebe. Každý z nás se může stát lepším člověkem a pak se změní celý svět k lepšímu. Jak? Pojďme vytvořit ze svých činů a záměru Svět dobrých úmyslů, tedy vytvářet pěkné vztahy s ostatními lidmi i s přírodou samotnou. Více v krátkém videu zde.

[youtube]https://youtu.be/M1Um4bGU8V8[/youtube]

video – Proč se tohle všechno děje? Co od nás příroda, chce?

Video k aktuálním událostem ve světě, jenž nás nutí zastavit se a zeptat se: „Proč se tohle všechno děje? Co od nás příroda, chce? Co je tedy smyslem mého života?, Co mám teď dělat?“ a pak když se zastavíme a zeptáme se na tyto otázky, zjistíme že je tu pro nás připraven nový svět, nová práce pro všechny lidi… Pohled na novou ekonomiku, díky níž zmizí deprese, závist… čeká nás krásný svět… video na youtube zde

[youtube]https://youtu.be/MuQpF1xu4vs[/youtube]

Jak budovat rodinu a manželství, základní principy pro úspěšný vztah

Každý z nás v životě řeší partnerské vztahy a hledá či hledal ideálního partnera pro svůj život. Přichází první partner, druhý, třetí… Později první manžel(ka), druhý manžel(ka) a pořád to pokračuje dokola.

Léta přibývají, někdo rezignuje a je raději sám, někdo žije vedle partnera, ale vztah se promění spíše než v budování partnerského soužití a podpory do tichého mlčení a přebývání se sousedem v jednom domě.

Kde je problém? Napsány tisíce knih o vztazích, spoustu názorů a rad od psychologů a stejně počet rozvodů a rozchodů neustále vzrůstá.  Proč? Problém je naše ego. Ego, program jenž je v každém z nás, jenž omezuje naše vnímání a hledá prospěch jen pro sebe.

Proto každý vztah jenž je založen na tom, že se člověk zajímá pouze o sebe, své zájmy a potřeby je odsouzen k zániku, nebo proměně do formy společného ubytování.

Naše egoistické chování je přímo proti principům přírody. Příroda funguje v harmonii jako jeden celek a každý prvek přírody podporuje ten druhý. Proto se naše vztahy rozpadají, neboť každý se zajímá pouze o sebe a své naplnění.

Jak z toho ven?

1) Nepředělávat partnera
Každý z nás je nějaký a dostal do vínku určité vlastnosti. Musíme se naučit druhého respektovat, doplňovat, ne se ho snažit předělat aby dělal věci a choval se podle toho jak chci já pro můj vlastní prospěch.

2) Budovat společný vztah – zajímat se o potřeby druhého
To co je důležité pro partnera, se musí stát důležitým i pro mě. Máme možnost začít se skutečně zajímat o druhého, vyjít se zájmu jen o sebe a pro sebe, ale snažit se naplnit potřeby druhého tak jako naplňuji své vlastní. Kousek po kousku budovat společné.

Pár důležitých poznámek ke vztahům

Každá je na samostatný článek – pokud vás některé z témat zaujme, napište do komentáře a napíšu článek či natočím video.
– Na budování vztahu musí být vždy dva, jeden to nestrhne
– Ideální partner neexistuje, ale existuje ideální vztah
– Čím větší rozdíly mezi partnery, tím větší potenciál k fungujícímu vztahu

Krásné inspirující a vysvětlující video

[youtube]https://youtu.be/YpIPkAL8DLg[/youtube]