Vladimír Böhm

Při pobytech ve tmě, kde dělám průvodce, často dostávám otázku: „Jak zastavit své myšlenky a zklidnit mysl tak, aby neposílala stovky myšlenek každou vteřinu a já si mohl odpočinout?“

Je to velmi dobrá otázka, vycházející z touhy člověka po dosažení vnitřního klidu. Bohužel, je ale postavena na omylu, že myšlenky jsou mé a jsem to já kdo je vytváří a může je zastavit

Podle výzkumu psychologů z kanadké Queen’s University má člověk v průběhu dne přibližně 6 200 myšlenek. Žádná z nich ale nepatří nikomu z nás, byť si je přivlastnňujeme a říkáme „napadlo mě“. Myšlenky jsou nám doslova posílány přírodou přímo do našeho mozku. My je pouze přijímáme a realizujeme. Nic jsme nikdy „nevymysleli“ pouze v malé míře vybíráme ze záplavy myšlenek ty, které budeme realizovat.

Moudrost Kabaly, která vysvětluje působení vyšších přírodních zákonů na člověka nám také objasňuje, že není cílem jakékoliv myšlenky potlačovat, ale je na nás pouze vybrat si a zrealizovat ty správné.

Jaké jsou tedy ty správné myšlenky, kterým mám věnovat energii a realizovat je ve svém životě? Jsou to myšlenky, které mě přibližují k odhalení podstaty a cíle života. Pouze když najdeme odpovědi na tyto základní otázky, dosáhneme skutečný vnitřní klid a naplnění, protože náš život se začne ubírat správným směrem.