Vladimír Böhm

Dokonalost přírody je postavena na spojení protikladů

Světlo a tma, teplo a zima, … a tak bychom mohli pokračovat ve výčtu protikladů, jejichž spojení v přírodě vytváří funkční dokonalý mechanizmus naší planety. Stačí přijít do přírody a každý je ohromen její krásnou a harmonií – hory, voda, lesy, zvířata. Klíč krásy a harmonie je postaven na spojení všech odlišných částí do jednoho celku.

Proč se to nedaří lidstvu?

Stejnou odlišnost, v jiné podobě jsme do vínku dostali všichni lidé. Různé barvy pleti, vyznání a přesvědčení, různé životní hodnoty a cíle. Bohužel nejednáme dle vzoru přírody, nespojujeme se nad těmito rozdíly, jež v každém člověku a národu jsou.

Proto jsou na světě války, krize a utrpení. Nechceme poslechnout přírodu, respektovat ostatní, naše vzájemné odlišnosti na všech úrovních.

Následovat přírodu a její zákony

Stejně tak jako všechny protiklady v přírodě vytvářejí krásný a dokonalý svět, ve kterém žijeme, tak i protiklady lidí mají potenciál vytvořit rozmanitou, krásnou a prosperující společnost, a to prostřednictvím našeho spojení.

Jak může každý ihned prakticky začít?

Mudrci je řečeno: „Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali tobě“. Pokud pomocí této věty zkontrolujeme naše myšlenky, a tím pak ovlivníme naše činy, celý svět posuneme k lepším zítřkům pro všechny.

Napsat komentář