Vladimír Böhm

Koronavirus, jenž se stal součástí našich životů, začíná proměňovat hodnoty celé společnosti. Po té, co byl téměř celý svět uzavřen ve svých domovech a omezila se produkce nadbytku, zboží a služeb, jež nejsou nezbytně nutné k zajištění základních životních potřeb, začíná pozvolna docházet ke změně idolů ve společnosti.

Ve chvíli, kdy člověk z obav o přežití sedí doma nebo vychází ven s rouškou na ústech, začíná přemýšlet o skutečných životních hodnotách a otázkách: Proč se děje tato situace? Co je smyslem života? Jak se postarám o rodinu? Kde získám peníze na živobytí?

Zmizí hrdinové prázdných hodnot

Všechno nablýskané prázdné pozlátko dnešní doby postupně ustupuje stranou a mizí z našich životů. Proč sledovat, jaká hvězda Instagramu má nejnovější šaty, jak se líčí, kde udělala jaký trapas nebo kde se objevila v novém autě? Za chvíli už nikoho nebude zajímat, jaký prank a koho napálil známý youtuber, aby získal více odběratelů. Proč? Protože nám to v životě nijak nepomůže…

Nové vzory inspirující pro skutečný život

Nedostatek roušek a jejich okamžitá spotřeba způsobila, že stovky žen zasedly za šicí stroje a začaly šít zdarma pro druhé. Tohle je příklad skutečného vzoru hrdinek dnešní doby, tedy lidí, jež pomáhají druhým, podporují solidaritu a vzájemnou odpovědnost ve společnosti.

Nejobdivovanější lidé v brzké době budou ti, jež budou přinášet společnosti prospěch, pomáhat a spojovat naše srdce.

Napsat komentář