Vladimír Böhm

Výskyt onemocnění koronavirem ve světě opět roste. Koronaviru je evidentně jedno, že jednotlivé státy chtějí co nejrychleji oživit ekonomiku a vrátit se k předchozímu způsobu života.

Pokud nepochopíme, proč koronavirus přišel, a nezměníme přístup k našim životům, virus propukne v ještě větší intenzitě. Doby, kdy každý myslel pouze a primárně na sebe, svůj zisk a pěkný život pro sebe, jsou nenávratně pryč.

Myslet primárně na druhé

Jsme součástí přírody, jednoho integrálního, propojeného systému, kde každá naše myšlenka a čin ovlivňuje druhé. Proto musíme změnit naše myšlení a přístup k ostatním lidem. Když se pro všechny stane ochrana ostatních důležitější než ochrana sebe sama, dojde ke změně vnímání, přístupu k druhým a tím k zastavení šíření vírů. Každý bude usilovat o bezpečí ve svém okolí.

Ve výsledku si nasadí roušku ne z důvodu, aby nenakazil sebe, ale aby se právě on nestal původcem nákazy kohokoliv jiného.

2 komentáře

  1. Dobrý den
    Musím se zeptat, jak si to jako v realitě predstavujete?….V tomto duchu by se mohlo stát, že bychom potom už mohli nosit roušky pořád vzhledem k tomu, že se neustále mění tento virus. Dále taky kde je hranice mezi tím, že mám zájem chránit druhé před svou nemocí a na druhou stranu pokud nemám příznaky a cítím se zdravá, proč si naopak bránit v posilování imunity? Vždyť právě neustálá interakce s různými víry, bakteriemi apod se učí imunitní systém tomu odolávat, být v rovnováze… homeopatika jsou založena na tomto principu například.
    Znáte tu poučku v letadle, kdy kyslíkovou masku si musíme nasadit nejdříve my sami a potom svému dítěti, jinak by třeba už neměl za chvíli kdo dítě zachránit?Kde je ta míra kdo komu dává kdy přednost? Vyžaduje to neustálé vyhodnocování.

Napsat komentář