Vladimír Böhm

Každý z nás v životě řeší partnerské vztahy a hledá či hledal ideálního partnera pro svůj život. Přichází první partner, druhý, třetí… Později první manžel(ka), druhý manžel(ka) a pořád to pokračuje dokola.

Léta přibývají, někdo rezignuje a je raději sám, někdo žije vedle partnera, ale vztah se promění spíše než v budování partnerského soužití a podpory do tichého mlčení a přebývání se sousedem v jednom domě.

Kde je problém? Napsány tisíce knih o vztazích, spoustu názorů a rad od psychologů a stejně počet rozvodů a rozchodů neustále vzrůstá.  Proč? Problém je naše ego. Ego, program jenž je v každém z nás, jenž omezuje naše vnímání a hledá prospěch jen pro sebe.

Proto každý vztah jenž je založen na tom, že se člověk zajímá pouze o sebe, své zájmy a potřeby je odsouzen k zániku, nebo proměně do formy společného ubytování.

Naše egoistické chování je přímo proti principům přírody. Příroda funguje v harmonii jako jeden celek a každý prvek přírody podporuje ten druhý. Proto se naše vztahy rozpadají, neboť každý se zajímá pouze o sebe a své naplnění.

Jak z toho ven?

1) Nepředělávat partnera
Každý z nás je nějaký a dostal do vínku určité vlastnosti. Musíme se naučit druhého respektovat, doplňovat, ne se ho snažit předělat aby dělal věci a choval se podle toho jak chci já pro můj vlastní prospěch.

2) Budovat společný vztah – zajímat se o potřeby druhého
To co je důležité pro partnera, se musí stát důležitým i pro mě. Máme možnost začít se skutečně zajímat o druhého, vyjít se zájmu jen o sebe a pro sebe, ale snažit se naplnit potřeby druhého tak jako naplňuji své vlastní. Kousek po kousku budovat společné.

Pár důležitých poznámek ke vztahům

Každá je na samostatný článek – pokud vás některé z témat zaujme, napište do komentáře a napíšu článek či natočím video.
– Na budování vztahu musí být vždy dva, jeden to nestrhne
– Ideální partner neexistuje, ale existuje ideální vztah
– Čím větší rozdíly mezi partnery, tím větší potenciál k fungujícímu vztahu

Krásné inspirující a vysvětlující video

[youtube]https://youtu.be/YpIPkAL8DLg[/youtube]

Napsat komentář