Vladimír Böhm

Možná jste se setkali s pojmem, či i ve vás se někdy objevila touha tzv. „Odejít ze systému“. Odstěhovat se mimo civilizaci, nebýt závislí složenkách, na dodavatelích energií, žít v souladu s přírodou, mít dům co si energie vyrobí sám a na zahradě si všechno vypěstovat. Zkrátka být tzv. soběstačný a ještě lépe žít bez peněz.

Začátky probuzení a hledání smyslu života
Před pár lety jsem si tímto obdobím prošel. Tento stav je poměrně častý u těch jenž se začnou duchovně probouzet a uvědomí si, že směr a vývoj materiální civilizace není ten pravý. A z extrému jednoho v němž se jako egoistická materiální společnost nacházíme, se chceme přesunout do extrému druhého, tedy onoho zmíněného „opuštění systému“. Tento jev má mnoho podob a každý to dotáhne do jiné úrovně tzv. „odpojení“ se od civilizace. Bohužel se jedná rovněž o iluzi a nepochopení smyslu a cíle života, kdy se zkoušíme z materiálního světa vyčlenit mimo systém v němž žijeme.

Proč je to iluze, zmatení a nepochopení
Povinnosti, poplatky, daně, všechny starosti současné civilizace a uvědomění si toho jak to vše nefunguje či funguje špatně, to je důvodem proč se lidé vydávají touto cestou. Než jsem začal studovat KABALU vědu o smyslu života, uvažoval jsem zrovna tak. Jenže ve skutečnosti je vše jinak. Systém v němž žijeme, tedy sociální, ekonomický a společenský systém je v podstatě takovým cvičištěm pro náš vývoj. Všechny problémy, překážky na všech úrovních je jen jedno velké cvičiště pro náš duchovní vývoj jenž nejde nikdy nijak opustit. Můžeme si to představit, že jsme jako rybičky v akváriu. To je náš vesmír, naše země, nelze ji nijak opustit a vymanit se z dosahu vyšší síly jenž nás vede směrem k naplnění cíle našeho života.

Jak je to ve skutečnosti, pojďme ještě hlouběji
Pokud vás článek zaujal a pokračujete ve čtení, pojďme ještě hlouběji, tam kam se dostali Kabalisté jenž studovali a dosáhli podstaty a cíle života. Prostřednictvím knih a učení nám dávají možnost dosáhnout skutečnou realitu již v tomto životě. Vysvětlují nám z vyššího stupně dosažení, že svět v kterém žijeme ve skutečnosti neexistuje a existuje pouze uvnitř nás. To znamená, že vše co vidíme a vnímáme je pouze skrze naše vlastní kvality. Pokud vidíme nějaké chyby na někom, jsou to naše chyby, pokud vidíme nějaké chyby ve fungování systému v němž se nacházíme, je to díky tomu, že chyba je v nás. Vidíme své nenapravené stavy a to na všech úrovních toho co nás obklopuje.

Jak tedy napravit systém v němž žijeme
Pokud se nám nelíbí cokoliv co je mimo nás, tedy v systému v němž žijeme pak máme velmi přesný návod jak tuto chybu napravit. Návod poskytuje věda Kabala a učí nás jak napravit sám sebe a dosáhnout smyslu života. Když napravíme sebe, pak napravíme vnější systém, projekci jenž vnímáme ve formě světa a to zahrnuje cokoliv co nás rozčiluje a hodnotíme jako špatné, ať již války, uprchlíky, politiku, ekonomiku nebo druhé lidi. To vše je jen odrazem našeho vnitřního stavu, naší vnitřní kvality.

Skrze nápravu sebe napravuji svět. Chyba není venku, chyba je uvnitř mě. Systém nemáme opouštět protože to ani nejde, ale vnitřní změnou svých kvalit ho napravit. Nauka moudrosti Kabaly nás k tomu přesně vede a poskytuje skutečné duchovní vzdělání.

Jedna odpověď

  1. Ahoj,
    ja len dodám že nie je čo naprávať. Akonáhle vieš o chybe tak už si napravený inak by si o nej nevedel :). Zmenou vlastnej vibrácie sa ti zobrazí presne ten svet ,ktorý tvojej vibrácií zodpovedá. Ten ‚starý‘ svet tam ostáva navždy a ty len presúvaš svoje vedomie do pre teba ‚nového‘ sveta ktorý tam navždy je. Vlastná vibrácia sa mení tým že sa zameriavaš a rozvíjaš to čo preferuješ, ale zároveň akceptuješ aj to čo nepreferuješ pretože je to presný obraz Teba samého. O tom čo čo preferuješ ti hovorí tvoja radosť a tá ti jasne povie čo pre Teba najlepšie. Nasleduj svoju radosť najviac ako môžeš bez očakávania akéhokoľvek výsledku.
    Ja myslím že zmyslom života je byť sám sebou najviac ako môžeš.
    Život je ako počítačová hra v ktorej tvoje vyššie ja túži zažiť napr. transformáciu/vyslobodenie a preto si ťa vytvorilo spolu so svetom kde je čo transormovať a od čoho sa oslobodiť a podobne. Inak by tá hra predsa nemala zmysel, že ? A na nás je ‚len‘ tá slobodná vôľa ako to urobíme.
    Držím palce a fandím všetkým hráčom 🙂 .

Napsat komentář