Vladimír Böhm

V poslední době se hodně hovoří o průzkumu možnosti kolonizovat a přesunout se na jiné planety, zvláště v kontextu vyčerpání zdrojů na zemi a jejího vlastního znečištění. Proč je tohle mylná představa rozvoje lidstva a kudy se naopak ubírat?

Průzkum jiných planet a kolonizace není řešení problému na zemi
Současný vývoj na zemi jenž vede skrze rozvíjení naší egoistické podstaty směřuje naše životy a celou zemi k postupnému konci. Vědci mají pravdu v tom, že zdroje postupně vyčerpáme a planetu znečistíme, až zde jednou nebudeme schopní žít. Pokud se ovšem do té doby válkami nezničíme sami.

Problém není nedostatek zdrojů či ono znečištění. Problémem jsme my a naše egoistické chování, kdy každý je zaměřen primárně na svůj osobní prospěch na úkor všech a všeho. Proto i kdybychom se přestěhovali na jakoukoliv jinou planetu, kde bude ze začátku dostatek zdrojů, tak díky našemu chování jenž „si přivezeme opět stejné“ přivedeme i ona kolonizovaná místa či planety a celé lidstvo do stejného konce jako směřujeme zde na zemi.

Jediné řešení současných problémů
Nemusíme řešit stěhování na jiné planety, dokonce ani záchranu naší vlastní země. Jediné co potřebujeme je změnit naše chování.

Díky moudrosti vědy Kabaly máme kompletní a praktický návod, jak změnit na úrovni jednotlivce naše egoistické chování a začít se chovat altruisticky. To znamená chovat se a jednat ve prospěch všech, tedy ve prospěch celé společnosti.

Stejně jako všechny naše orgány v těle jsou propojeny v jeden integrální systém kdy každý orgán pracuje pouze ve prospěch celku – těla, tak se musíme začít chovat i my lidé. Tedy aby každý člověk měl zájem na fungování celku společnosti. Nikoliv jak je to nyní, kdy každý má zájem pouze o svůj vlastní profit.

Pak nebudeme muset hledat jiné planety, ani řešit nápravu země – vše se napraví samo ve chvílí, kdy se každý bude chovat a pracovat ve „prospěch fungování lidstva jako celku“ nikoliv primárně „ve prospěch sebe samého“.

Jedna odpověď

  1. To je taký pekný paradox. Pretože aby fungovala dobre celá spoločnosť musia dobre fungovať v prvom rade jednotlivci a im samozrejme najviac pomôže ak bude celá spoločnosť dobre fungovať 🙂 .
    Každý sme jedinečný (inak by naša existencia nemala zmysel) a tou našou jedinečnosťou obohacujeme celý celok ktorého sme neoddeliteľnou súčasťou. A najviac môžme obohatiť celok tak že sme sami sebou najviac ako je to len možné. Každá rozumná a inteligentná bytosť vidí sama seba ako súčasť celku a vidí zároveň ako každá čať toho celku je potrebná. A preto skutočná jednota si váži rôznorodosti a chce ju dalej rozvíjať svojou jedinečnosťou.

Napsat komentář