Vladimír Böhm

Dostal jsem velmi zajímavou otázku: „Jaký je rozdíl mezi prožitkem a přínosem z Pobytu ve tmě a Ayahuascou?“ Nejprve trochu teorie o DMT a pak doplním o svoje vlastní poznatky a prožitky.

Co znamená DMT?
je to označení pro tzv. duchovní molekulu. Je to molekula, jenž je přirozeně produkována mozkovou šišinkou a dle výzkumu lékařů a teorie (já osobně ji nikdy neviděl:) je právě ona odpovědna za naše spirituální propojení s vyšším já, či tzv. rozšířené stavy vědomi. Proto pokud někdo chce hlubší spirituální prožitky, propojení, či prožití mimotělních stavů, pak lidé vyhledávají prostředky, jenž obsahují DMT či umožní tělu zvýšenou produkci této látky.

Připomeňme i LSD
málo kdo ví, že LSD je chemická látka – sloučenina, jenž ve výsledku působí a obsahuje prvky syntetického (uměle vytvořeného) DMT. Člověk po požití prožívá silné zážitky mimo tělo, halucinace či se propojuje do jiných rovin. Bohužel nechápe o co jde, neb díky svému duchovnímu vývoji nedošel tam, co najednou po požití vnímá. Defakto se jedná o otevření kanálu bez ohledu na duchovní vývoj člověka, což může vést až trvalým následkům újmy na zdraví. Zkrátka člověk se dostal někam, kde není připraven na to co zažil a proto užití těchto látek není bezpečně. V USA dělali série zajímavých výzkumů právě na propojení LSD s tzv. rozšířeným vnímáním a duchovním rozvojem.

Ayuhasca, Iboga a různé tzv. houbičky
otvírají defafato stejné duchovně spirituální kanály do jiných světů či rovin, ať už to nazveme jakkoliv. S tím rozdílem, že se tvrdí, že moudrost rostlin dává každému to, co v danou chvíli je schopen pobrat ve svém stupni spirituálního vývoje a uvědomění. Svoje zkušenosti s užitím Ayhuasci popisuji zde.

Pobyt ve tmě
Je to asi nejpřirozenější cesta, neboť tělo si díky pobytu ve tmě začne tuto DMT molekulu ve větším množství produkovat samo. Proto je to dle mého názoru nejpřirozenější. Je to ale tak, že ikdyž někdo ve tmě je, nemusí mít vůbec žádný spirituální prožitek ba naopak tomu tak většinou je. Každý si z pobytu ve tmě odnáší to co má, někdo si odpočine, druhý dostane vizi, někdo udělá životní rozhodnutí a pár procentům lidí je umožněn onen tak dnes často vyhledávaný určitý spirituální, či duchovní nebo nazvěme mimo tělní prožitek. Tma zkrátka umožní každému prožít to co má, což může být rozdílné od toho co čeká 🙂  Proto nedoporučují čekat spirituální či jiné prožitky, protože pak člověk může být zklamán, že se nedostavil… Jednoduše přijďte s otevřenou myslí, zkuste nic neočekávat a požádat stvořitele, nechť se vám uděje to co má. Ono se to stejně stane, jen tomu svou mysli nemusíme bránit 🙂

Moje osobni zkušenosti
LSD jsem zkusil v 18 letech – bylo to totální odpojení a nechápal jsem co se děje – už nikdy více. Ayuhascu jsem vyzkoušel jednou, bylo to také silné odpoutání se od těla, ale rozuměl jsem vědomím co se děje a pochopil jsem co jsem v danou chvíli potřeboval. Svoje zkušenosti s užitím Ayhuasci popisuji zde.
Pobyt ve tmě – první mi přinesl vizi toho co chci ve svém životě dělat. Druhý dlouhodobý pobyt mi přinesl úžasný odpočinek a i mimotělní zkušenost s odpoutáním těla úplně na jiné planety. Do dnes moc nerozumím kam, ale pochopil jsem o to více, proč jsem zde dělám a dělám to co dělám.

Nikomu nic nedoporučují a nic neprohlašuji
jen sdílím svoji osobní zkušenost…

Pokud vás zaujme pobyt ve tmě
neboli terapie tmou, více o této metodě sdílím ve videu zde a mohu vás pozvat do Místa v srdci, jenž v chatkách pro pobyt ve tmě umožňuji – více zde.

Napsat komentář