Vladimír Böhm

Spousta lidí na svoji duchovní cestě zvažuje terapii tmou. Ptáte se mě na otázky, které se často opakují. Proto pro všechny zájemce o tuto terapii, jsem vytvořil stránku, kde naleznete odpovědi na základě mé zkušenosti. Je to přátelé můj úhel pohledu, odpověď hledejte především ve svém srdci.

Otázka: Na jak dlouho jít do tmy? 
Odpověď:
Z mé zkušenosti mohu potvrdit to co se říká. První tři dny jsou spíše o zklidnění a odpočinku, respektive častém spánku. Celý prožitek se alespoň u mě začal prohlubovat od třetího dne dále. Pro mě byl týden na první pobyt akorát.

Otázka: Nevím zda jsem připraven na pobyt ve tmě, mám to jít zkusit?
Odpověď:
Pokud se rozhodnete pro pobyt ve tmě, musíte to cítit, že je to pro Vás to pravé.  Připravit se na pobyt ve tmě dle mého názoru ani nijak nelze. Buď to k Vám přijde a ta myšlenka Vás osloví, nebo ne. Jsou určité typy chatek, které mají průvodní materiály, ve formě knih a nahrávek lyricus. Jsou to velmi zajímavé duchovní materiály, které souvisejí s duchovním rozvojem jedince. Doporučuji najít a pročíst ikdyž do tmy nejdete.

Otázka: Kde se objednat do chatky pro pobyt ve tmě?
Odpověď:
Mám sen a vizi, který realizuji. Je to úžasné místo v přírodě pro rozvoj a duchovní poznání člověka, nazývám ho místem v srdci – více zde. Na tomto láskou  a lesem obklopeném místě buduji i chatku pro pobyt ve tmě – více o chatce zde.