Změna paradigmatu – Nasadit si roušku, abych před sebou chránil ostatní

Výskyt onemocnění koronavirem ve světě opět roste. Koronaviru je evidentně jedno, že jednotlivé státy chtějí co nejrychleji oživit ekonomiku a vrátit se k předchozímu způsobu života.

Pokud nepochopíme, proč koronavirus přišel, a nezměníme přístup k našim životům, virus propukne v ještě větší intenzitě. Doby, kdy každý myslel pouze a primárně na sebe, svůj zisk a pěkný život pro sebe, jsou nenávratně pryč.

Myslet primárně na druhé

Jsme součástí přírody, jednoho integrálního, propojeného systému, kde každá naše myšlenka a čin ovlivňuje druhé. Proto musíme změnit naše myšlení a přístup k ostatním lidem. Když se pro všechny stane ochrana ostatních důležitější než ochrana sebe sama, dojde ke změně vnímání, přístupu k druhým a tím k zastavení šíření vírů. Každý bude usilovat o bezpečí ve svém okolí.

Ve výsledku si nasadí roušku ne z důvodu, aby nenakazil sebe, ale aby se právě on nestal původcem nákazy kohokoliv jiného.

2 Replies to “Změna paradigmatu – Nasadit si roušku, abych před sebou chránil ostatní”

  1. Dobrý den
    Musím se zeptat, jak si to jako v realitě predstavujete?….V tomto duchu by se mohlo stát, že bychom potom už mohli nosit roušky pořád vzhledem k tomu, že se neustále mění tento virus. Dále taky kde je hranice mezi tím, že mám zájem chránit druhé před svou nemocí a na druhou stranu pokud nemám příznaky a cítím se zdravá, proč si naopak bránit v posilování imunity? Vždyť právě neustálá interakce s různými víry, bakteriemi apod se učí imunitní systém tomu odolávat, být v rovnováze… homeopatika jsou založena na tomto principu například.
    Znáte tu poučku v letadle, kdy kyslíkovou masku si musíme nasadit nejdříve my sami a potom svému dítěti, jinak by třeba už neměl za chvíli kdo dítě zachránit?Kde je ta míra kdo komu dává kdy přednost? Vyžaduje to neustálé vyhodnocování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *