Proč v dnešní době tolik věcí zaniká? aneb zrození do nové doby

Dnešní doba by se mohla nazvat dobou rozpadů a zániků. Partnerské rozchody, rozvody manželství, krachující společnosti, pády režimů a vlád. Co fungovalo desetiletí najednou mizí v propadlišti dějin. Vše se zrychluje a nic nezůstává jako dřív. Za vším stojí nejvyšší přírodní zákon.

Vývoj člověka skrze osobní egoistická přání v současnosti dosáhl maxima. Lidé díky svému velkému egu už nejsou schopni vydržet samy se sebou a smysluplně spolupracovat s ostatními. Příroda nás tlačí k tomu, abychom se jako lidstvo „narodili“ na další vývojový stupeň člověka. Člověka, jenž se egoisticky nezajímá primárně o sebe, ale všechna jeho činnost je směřována ve prospěch celé společnosti.
Co vše se rozpadne, aneb zrození nového života
Nacházíme se v přelomové éře. Je to jako porod dítěte, kdy se skrze bolest a utrpení matky rodí nový život. Tak i současný svět projde symbolickým porodem. Vše co je postaveno na egoistickém základě, tedy z myšlenky člověka „Mít výhodu sám pro sebe na úkor ostatních“ příroda sama od sebe odstraní.
V nadcházejících letech, spíše měsících, budeme svědky rozpadu politických, ekonomických a sociálních systému, zkrátka všeho co nemá ve své počáteční myšlence  realizace záměr „v prospěch celku společnosti“. Je to vývoj přírody, jemuž se nejde postavit. Můžeme ho jen pochopit a jednat dle tohoto zákona. Zákona SPOJENÍ se do jednoho celku, kdy každý má na zřeteli prospěch ostatních lidí, nikoliv svůj vlastní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *