Jak měřit svůj duchovní postup

Na studiu Kabaly se mí líbí její praktická část. Studium je založeno na dosahování toho co se učím, tedy jak ve škole. Dozvím se teorii jenž pak  praktikuji a tím učeného dosáhnu. Není to žádné odříkání náboženských textů či manter nebo filozofování.

Například jako v  matematice. Učil jsem se počítat 🙂  třeba 5+6 = 11 a  pak provedl kontrolu tohoto výpočtu. Jakmile jsem zvládl sčítání a odčítání, pak po kontrole, (dosažení) že tomu rozumím jsem se učil násobilku atd.

Stejně tak je to i v duchovním dosažení dle Kabaly. Praktickými cvičeními dosahujeme spolu s ostatníma studenty dalšího stupně a tak se pokračuje dál.

Jak měřit svůj duchovní postup
Úroveň našeho duchovního vzestupu určuje naše schopnost napravení a vytvoření skutečných vztahů mezi lidmi. Duchovní vzestup neurčuje kolik hodin dokáži meditovat, či kolik jsem přečetl duchovních knih atd., ale míra napravení a prohloubení vztahu mezi mnou a ostatními lidmi.

Prakticky čím více se zabývám nápravou vztahu s ostatními a věnuji pozornost ostatním před sebou samým, tedy obracím svůj egoistický pohled a přístup primárně „pro sebe“ na přístup „pro druhé a k nápravě vzájemných vztahů“, tím více duchovně postupuji.

______________________________
Máte-li k článku otázku napište ji prosím do komentářů. Všechny komentáře si přečtu a odpovím souhrnným novým článkem.

1 Reply to “Jak měřit svůj duchovní postup”

  1. Děkuji Vláďo,
    nevím,ale musím ti tohle napsat.
    Od roku 2012 kdy jsem se našla se toho u mne hodně změnilo ..jsem ráda ,kde jsem a pokud mohu a je v mé síle slova i energie,tak kdo požádá pomáhám.. dělám to s láskou při mém zaměstnání .Já osobně bych mohla napsat za těch prár let knihu…Problém u mne byl právě ve vztazích…jak doma …tak v přátelském a ještě je…Neberu sem lpění a chtění…teď už vím…Pravda se špatně podlouchá a vždy bolí a já dostala několikrát přes prsty a byla jsem třikrát odpojena…Teď můj kamarád…jestli to tak mám nazývat byl v kontaktu přes mail…20.3.jsem chtěla tohle ukončit..protože jako žena jsem cítila..že mi to bere hodně sil…a přítel kamarád napsal…napsal..že se setkáme v létě v Brně…nevím jestli to bude..je to dlouhý čas a
    člověk neví…cítím..že je to spřízněná Duše a minulého života jsme nedokončili, co jsme měli….Léčitelské schopnosti(muzikoterapie i mimo smyslové vnímání a jiné)to on měl…ráda bych pomohla,ale nemohu….sílu mi odebrali v roce 2017..zneužil ji ve prospěch sebe ..tak ji ztratil….proč to píši….dostala jsem informaci tři roky…i když jsem byla u kineziologa ten mi ty tři roky také potvrdil…jen tři roky nic víc…..a bum…možná,že jsi to ty…ty tři roky odmlky a teď jsi opět zpět….a děkuji za Tebe s láskou Stáňa😇😇😊😊
    ps:silný přítel tohle nedělá …zablokovat mi…vzít pravdu…spustit se do svého nitra a najít v sobě tu pravdu…odpustit.. žít tady a teď…je to moje cesta a já ji spokorou přijímám….měj se krásně a ať se daří….Stáňa😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *