Lze vydělat v dnešní době investováním do kryptoměn ? Bitcoin, Ethereum, Litecoin a dalších…

V dnešní době nelze přehlídnout velké téma jimž je celosvětové decentralizované zavádění a popularizace kryptoměn (virtuálních měn). Kryptoměny nejsou žádnou novinkou, ale čím si zasluhují pozornost v současnosti je jich obrovské finanční zhodnocení.

Jsou tyto měny technologickou bublinou či nová etapa vývoje měn ve světe?
Tohle je nejčastější otázka jenž si většina lidí klade. Z přečtení mnoha zdrojů panuje obrovský optimizmus a lidé po celém světě investují do nejznámějších či i méně známých kryptoměn. Zhodnocení vkladu je v současnosti astonomické v tisících % za rok.

Nejznámější kryptoměny a jejich procentuální zhodnocení za posledních 12 měsíců
Bitcoin – nárust hodnoty o 1 258 %
Ethereum – nárust hodnoty o 8 780 %
Litecoin – nárust hodnoty o 7 120 %

Takové astronomické zhodnocení se dnes asi v ničem nenajde. Bublina jenž splaskne? možná ano, možná ne, možná trochu, tahle úvaha zaměstnává tisíce finančních expertů po celém světě.

Investice selským rozumem do malého portfólia
Pokud se podíváme na výše uvedené čísla nárustů, je jasné že pokud bych investoval třeba do Ethereum před rokem 100 kč tak dnes mám 8780 kč. To jsou čísla a fakta, jenž už tak bez povšimnutí nechci obcházet. Nejsem žádný odborník na finanční investice, ale zase se nechci chovat jako hlupák, jenž obchází příležitost jenž leží před nosem 🙂

Stranou jsem ponechal ono „kdybych měl peníze na více, tak bych…“ vzal jsem ze svého konto „pár tísíc“ tedy částku o kterou když přijdu tak to přežiji a nebude mě to až tak bolet 🙂 a tu jsem investoval do tří nejznámějších kryptoměn – tedy Bitcoin, Ethereum, Litecoin.

Online jednoduchý nákup – investice do kryptoměn
jak nakoupit kryptoměnu? Není to vůbec složité. Existuje několik desítek možná stovek peněženek,  či směnáren pro nákup. Je to naprosto jednoduché, tak jak to známe z prostředí klasického elektronického bankovnictví. Vybral jsem si nákup prostřednictvím služby www.coinbase.com, jenž je podle mnoha světových referencí jedna z nejbezpečnějších.

Po rychlé registraci zde je třeba provést prokázání totožnosti – zasláním fotky pasu. Po následném ověření můžete skrze kreditku (či bankovním převodem) nakoupit v požadovaném množství kryptoměnu dle uvážení. Registrace, ověření a nákup mi zabralo cca 20 minut a již vlastním kryptoměnu. Částku jsem rozdělil mezi tři hlavní výše uvedené kryptoměny.

Co bude za rok?
To bude zajímavé sledovat a určitě pak napíšu. Jestli bude opět zhodnocení v řádu tisíců procent, či bublina splaskne? Věřím v první variantu, ale nechme se překvapit… je to hra tak proč se nepřipojit…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *