Čas a prostor pro duchovní růst a studium

cas-pro-duchovni-rozvojPřed pár lety jsem začal „hledat svoji duchovní cestu – seznamovat se s různými duchovními a esoterickými směry.“ Bylo to období krásného hledání a poznávání.

Sem tam si zajít na nějaké setkání, seminář a ve volné chvilce přečíst knihu nebo shlédnout film. Myslel jsem si, že tohle je onen duchovní růst a práce na sobě 🙂 Dnes už chápu, že duchovní růst a práce je jako jakákoliv jiná práce a mnohdy náročnější, byť je pouze vnitřní.

Čas pro duchovní vzdělání – ráno od 2 hodin
Tahle moudrost prochází skrze duchovní nauky bez ohledu na jejich zaměření. Přes den není moc času se soustředit, člověk musí chodit do práce, zkrátka duchovní studium a prostor pro studium začíná +- ve dvě hodiny ráno každý den. A tohle je velká výzva, změnit svoji podstatu a vytvořit návyk pro pravidelné ranní vstávání.

Studuji Kabalu a každý den ráno nám začíná „škola“ online vysílání webináře na kab.tv od 2 do 5 hodiny ranní. Nejdříve jsem myslel, že to je špatný vtip 🙂 Stávat každý den takto brzy ráno abych mohl studovat, ale dnes už chápu, že je to nutnost. Jediná možnost jak na sobě v klidu vnitřně pracovat a vzdělávat se na cestě k bohu, aniž bych byl rušen kýmkoliv a čímkoliv. Vybudovat si tento návyk mně bude ještě dlouho trvat, neboť často zaspím, či ve vyučování usnu.

Výhodou také je, že když už se proberu, tak pak od 5 ráno do 8 hodin udělám ještě spoustu práce v klidu a tím si prodloužím aktivní den.

Prostor pro duchovní růst
Ranním vstáváním to nekončí, ale začíná. Pokud člověk nastaví odpovídající důležitost duchovnímu růstu – což jsem učinil, neboť vnitřně již vím, že není na světě důležitější věci, než duchovní dosažení – realizace a dosažení spojení se stvořitelem, pak je třeba se tomu věnovat se vší vážností a důrazem. Přes den pracuji jako každý jiný a do toho se snažím proložit chvilky pro čtení kabalistických článků a prací pro skupinu v níž studuji, ať již jsou to překlady či cokoliv je třeba potřeba zajistit.

Každý večer pak přichází další důležitý mezník dne a to je videokonference a propojení – společné sdílení a práce s přáteli, jenž studujeme Kabalu společně.

1 komentář

Přidejte odpověď