1) elektro Velomobil – konstrukce podvozku

velomobilV posledních týdnech jsem hodně přemýšlel nad výslednou koncepcí podvozku. Nejčastěji se používají pro velomobily podvozky s třema kolama. Vychází to z toho, že se staví ať již firmami v zahraničí, či nadšenci primárně velomobily pro jednoho člověka.

Finální rozhodnutí – podvozek čtyřkolka
Tím, že na rozdíl od běžných velombilů, jenž jsou pro jednu osobu se pouštím do výroby velomobilu pro dva lidi jsem se rozhodl použít koncepci a postavit podvozek jako čtyřkolku. Byť jsem našel v USA koncepty, jenž i pro dva jsou postaveny na tříkolce, tak čtyřkolka bude více stabilní a věřím, že i komfortnější pro jízdu jednoho člověka.

USA koncept podvozku na třech kolech
dvojkolka-u

Výsledný koncept čtyřkolky jenž použiji
velomobil-ctyrkolka

Tvůrčí fáze navrhování a hlavně dělat to co aktuálně dělat mohu
Nemám žádné plány, jen vizi a fotky z internetu. Samozřejmě, že by šlo vše namodelovat v nějakém grafickém programu -autocadu a pak to začít realizovat, ale to není můj přístup .)
Baví mě navrhovat, tvořit, zkoušet a dělat to co v danou chvíli dělat mohu a na co mám peníze. K celé výstavbě velomobilu mám více otázek nezodpovězených a nejasných, nic méně to se vše časem vyřeší. Stejně tak je to i s financemi. Kdybych měl čekat na to, až budu mít prostředky na celé kolo, tak bych asi nezačal vůbec 🙂 Tento měsíc jsem si naložil k ježiškovi 3 000 kč, za což jsem si nechal udělat přední kola a nakoupil železo na rám. Tím pádem mohu navrhovat již konkrétně rozměry a nechat svařit kostru. Zkrátka zase o krůček dále a blíže k cíli a splnění snu. Tohle mě fakt baví a v tom hlavně vidim příčinu jakéhokoliv úspěchu: „Nedivat se na překážky, ale soustředit se na to co mohu dělat a hlavně hned začít!“

Fotka z navrhování a zkoušení rozměru výsledného velomobilu doma v obýváků 🙂
stavba-kolo-zacina