9) Video z výstavby skeletu a reciproční střechy Hobitího domečku

vystavba-reciprocni-strechy-hobitiho-domeckuTéměř po roce připravných prací, bagrování, odkorňování a betonování, přišel onen očekávaný okamžik. Výstavba skeletu Hobitího domečku včetně unikátní tzv. reciproční střechy. Jak to probíhalo se můžete podívat ve videu zde.

Video z fotek stavby skeletu v průběhu cca tří týdnů

Co znamená tzv. reciproční střecha?
Zjednodušeně řečeno je to model střechy viz. fotky na videu, kdy se trámy střechy podpírají vzájemně – tedy nesou jeden druhý, jsou spojeny v kruhu na vrchu.

Příprava, aneb těžce na cvičišti, lehce na bojišti

Bylo to více jak rok příprav a stovky hodin práce pro tuto etapu. Hlavní část jsme postavili v průběhu cca tří týdnů v třech a někdy čtyřech lidech. Vše šlo jako po drátku, ale zapotili jsme se u toho 🙂 Nakonec nebylo ani jeřábu třeba.

Dřevo mizelo pod rukama
Když jsem objednával dřevo, měl jsem k dispozici pouze teoretický odhad počtu klád a průměrů. Nakonec ikdyž jsem objednal více, vyšlo nám tak akorát. Pokud bych navrhoval další hobití domeček, už bych zkrátka věděl jak na to. Pokud bude zájem mohu o tom napsat další článek, možná i knižku „Jak stavět, či nestavět hobití dům“.

Poděkování
Na této etapě se podíleli a tímto děkuji Ondrovi, Šimonovi a Jirkovi za stavební práce a také za logistickou a stravovací podporu Ance a Lucce.

Pokud vás stavba zaujala, můžete se přijet ještě letos zapojit
Stavíme a stavíme a to přesně do 4.12.2016 – takže pokud se chcete přijet inspirovat a připojit ruku k dílu jste zváni.

Vladimír

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *