Čtečka knih s překladačem, skvělá pomůcka pro učení angličtiny

ctecka knih mJe to asi měsíc, co jsem zde psal o motivaci a metodě kterou používám k výuce angličtiny – tedy čtení anglických knih k tématům jenž studuji. Díky radě od kamaráda, jsem toto učení a čtení posunul ještě dále – koupil jsem si čtečku elektronických knih s překladačem.

Elektronická čtečka knih 
Není to žádná novinka. Má své zastánce i odpůrce. Patřil jsem spíše k zastáncům klasické knihy, mít knihu v poličce, potěšit se s ní… ani fakt, že studuji díla KABALY jenž mají některé svazky i tři kila, mě nedonutilo na čtečku přejít. Spíše jsem zamýšlel, že si těch knih koupím více, ať je mám ty stejné knihy tam kde se pohybuji nejčastěji. Zkrátka klasické lpění nad zažitým „číst knihy pouze papírově“.

Výuka angličtiny a překladač ve čtečce
Moje metoda výuky angličtiny spočívá hlavně v tom, že čtu anglické knihy a slovíčka která neznám dohledávám ve slovníku. Bavilo mě to, ale je to vázáno na knihu a na počítač, docela i pomalé. Kamarád mi poradil, ať si koupím jeden z vyšších modelů čtečky knih s překladovým slovníkem.

Jak se říká, kdo jednou zkusí, už nechce jinak. Do čtečky jsem nahrál několik anglických knih o váze pár desítek kg. To je ta z mého pohledu menší i když nezanedbatelná výhoda. Co je hlavní úžasnou výhodou pro výuku jazyka je onen zmíněný slovník. Při čtení knihy se  jednoduše dotknu obrazovky na místě slovíčka jenž neznám a dám přeložit. Můžu vám říct, že jde  – výuka – čtení naprosto úžasně. Viz fotka níže.

Pokud se chcete zdokonalit v nějakém jazyku, pak kombinaci pokročilé dotykové čtečky s překladačem vám mohu opravdu doporučit.

ctecka knih

3 response on “Čtečka knih s překladačem, skvělá pomůcka pro učení angličtiny

  1. Čtečky knih jsem nikdy nezavrhovala. Nejsem nijak extra velký čtenář, ale řídím se heslem, že ke knihám se má člověk chovat důstojně a že se knihy nevyhazují. Proto se mi sešlo docela dost knih a knihovnička už začínala praskat ve švech. Právě kvůli tomu jsem si čtečku pořídila a také kvůli tomu, že ebooky jsou daleko levnější a pokud si je člověk někde zapomene může si je po zakoupení stáhnout odkudkoliv a číst třeba v telefonu. Tato angličtina je rozhodně další super výhoda. Klasické knihy už prakticky nekupuji a ani mi to není líto. Doba jde hold dopředu.