Jak jsem se „Donutil či snad motivoval :)“ k výuce angličtiny

výuka angličtinyJe na čase zlepšit se v angličtině. Myšlenka jenž mě několikráte v životě proběhla hlavou, ale následující scénář byl vždy stejný. Oprášil jsem knihy s výukou z police a začal studovat. Vždy uběhlo pár týdnů a četnost výuky se zkracovala, až vymizela úplně. Sice se domluvím, ale slovní zásoba je základní a rezervy ke zlepšení obrovské.

Vytvořit touhu a mít potřebu
Před pár dny jsem měl po čase schůzku, kde jsem hovořil anglicky a říkám si: „Tak to už dál nejde, musím s tím něco dělat, ale co? ať to nedopadne jak mnohokráte před tím, tedy začít a pak do ztracena to nechat vyšumět…“

Při studiu KABALY jsem pochopil jednu zásadní věc. Vše co děláme děláme je jen z důvodu, že máme určitou touhu něco dělat. Výsledek naší činnosti tedy odpovídá velikosti naší touhy. Jednoduše řečeno děláme pouze to, po čem toužíme nejvíce. Samozřejmě tužeb máme spoustu, ale máme omezený čas a energii, takže defakto se věnujeme pouze tomu, po čem toužíme nejvíce. Je-li touha malá, tak žádná předsevzetí a jiné motivace nepomohou z dlouhodobého hlediska.

Položil jsem si tedy otázku po čem teď toužím nejvíce?  Jedna z největších tužeb je prohloubení studia a vědomostí právě zmíněné duchovní nauky moudrosti KABALY. Takže na jedné straně mám velkou potřebu se vzdělávat v KABALE a pak o hodně menší touhu o získání znalosti angličtiny. Tak jsem na sebe vymyslel takový fígl a to, že začnu studovat KABALU v angličtině 🙂

kab_for_student_new.indd Koupil jsem si knihu o cca 700 stranách v angličtině. Každý večer usedám za Google translator a poctivě přímo do knihy si vypisuji slovíčka jenž neznám, ale potřebuji se naučit abych mohl studovat a pochopil text. Jde to docela pěkně a hlavně mám obrovskou touhu = potřebu pochopit text. Výuka angličtiny není tedy žádné cvičení pro cvičení, ale naplnění touhy po studiu. Rozhodl jsem se, že když si budu kupovat nové knihy, tak pak už jen v angličtině. Tím si zabezpečím motivaci, abych pořád pokračoval ve studiu angličtiny, neboť neustále se vzdělávám a hodně čtu.

 

1 Reply to “Jak jsem se „Donutil či snad motivoval :)“ k výuce angličtiny”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *