Snít, pracovat, mít trpělivost = Zhmotnit sny

vladimir-bohm-mV posledních letech si uvědomuji jak je důležité snít. Snít, mít vize a představy co si přeji mít, dělat či získat. Ovšem jen to nestačí, je to pouze začátek procesu realizace…

Sen jako základ
Vždy a vše začíná myšlenkou, snem či nazvěme to vizí. Větší část života jsem strávil v omezeném módu snění, neboť nedovolil jsem si snít. Společnost, rodina, okolí, často jsem se nechal ze svých snů odradit – dostaly nálepku „to není normální, to nikdo nedělá, nevymýšlej blbosti, atd.“ zkrátka jsem si nechal své sny vzít… V posledních letech od doby co buduji Místo v srdci, už jen sním bez ohledu na to co kdo říká, či si myslí. Sny se staly mojí každodenní součástí… Sním o všem bez ohledu na možnosti či omezeni, jenž v danou chvíli mám. Sním bez limitu o financích a vytvářím projekty a stavby, jako kdybych měl neomezený rozpočet. Dnes vím, že takhle je to správně. Protože pokud nezačne člověk snít, pak nikdy nepřijde na to, co by chtěl a jak by jeho sen měl vypadat, ať se týká čehokoliv.

Snít nestačí, je nutné na snu začít pracovat
Mnohokráte jsem nezačal na snu pracovat, neb jsem si řekl „Nemám na to dostatek peněz, či našel jsem nějakou jinou překážku – výmluvu.“ Dnes vím, že vždy jde začít na snu pracovat, bez ohledu jak je to malý krůček, protože i ten nejmenší krok je zrovna tak významný. Například sním už asi třetím rokem o stavbě velké pyramidy pro Místo v srdci. Nejprve jsem si ji přesně vysnil, před rokem přikoupil pozemek a teď druhý rok plánuji jak bude vnitřně vypadat a projektuji ji s architektem. Teď je na čase vyřizovat stavební povolení. Takže pořád na ní pacuji, bez ohledu na to, že na samostatnou realizaci budu potřebovat cca 5 milionů a ty aktuálně nemám 🙂 Není nutné je mít „v kapse“, ale důležité je začít…  Před pár týdny mi jeden můj dobrý kamarád nabídl, že mi s prvním milionem pomůže… Vše zkrátka přijde, až bude vhodný čas.

Trpělivost a víra 
Velké sny se neplní hned. Někdy to chce měsíce, někdy roky…  je důležité mít trpělivost a víru. Dělat postupné krůčky, nepolevovat ve svém cíli a dát tomu vše co ze srdce dáti mohu. Čas prověřuje naše záměry… Dříve když jsem měl nějaký sen a hned se nesplnil, tak jsem ho opustil po pár týdnech či dnech. Nyní už vím, že je třeba mít trpělivost, pokoru a vytrvalost… Pak lze dosáhnout všeho co je nám od boha dovoleno dosáhnout a to je neomezený prostor pro naší realizaci a splnění našich tužeb. Podle filosofie Kabaly je cílem stvořitele naplnit nás „bytosti“ neomezenou radostí a štěstím, k čemuž je využito právě plnění našich tužeb. Více o Kabale se dozvíte zde.

Přeji vám ať se vám daří realizovat vaše sny…

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

První obrázek pyramidy a jejího podzemního komplexu – více o její realizaci najdete zde
plan-stavby-pyramidy11

 

 

3 Replies to “Snít, pracovat, mít trpělivost = Zhmotnit sny”

 1. Tak to je dooost dobrej článek. Přesně vím o čem Vladimír mluví. Něco tak úžasné jsem už dlouho nečetl a je to v přímém protikladu k českému „to nejde, to nemůžu, to neumím“. Spousta lidí bude mít výhrady, mě ale oslnil ten zásah do černého.
  Nemyslím si, že za tím je kabala nebo cokoli, ale je za tím přístup k životu, který zaslouží obdiv…

 2. Dobrý den, jste pro mě velkou inspirací. Poslední rok, dva cítím, že potřebuji radikální změnu v pracovní sféře. Už skoro 27let se živým jako učitel autoškoly a tak nějak jsem ztratil z té práce radost, stala se rutinou a vůbec mě nenaplňuje. Poslední roky jsem začal sám se sebou něco dělat, mám fantastickou ženu, která jde už léta cestou sebepoznání. Nejdříve jsem tomu nerozuměl, až přišla dosti velká krize ve vztahu a já se konečně probudil a nakopnul. Teď cítím potřebu změny pracovní. Chce to velkou odvahu opustit to staré, zaběhnuté, ale doslova cítím jak mě cosi vytláčí, abych to opustil a začal něco nového. Zatím ovšem tápu jaká cesta je pro mě ta pravá. Rádi bychom se ženou Zuzkou šli spolu i po pracovní cestě. Jsem taky muzikant, ale hraní po nocích jsem před nedávnem opustil a nyní hraji na etnické bubny. Je to až někdy meditativní zážitek.
  No ještě jednou děkuji, že jsem otevřel Vaše videa na You tube, protože jste velkou ukázkou, že to jde.

  Pavel

 3. Zdravím tě Vladimíre já mám podobný názor…….

  Jsem nezávislí na jídle, alkoholu a dokonce i na vodě. Budeli to důležité mohu pro vědu dokázat třeba i několik měsíců v izolovaném prostoru, že vše potřebné se mi vytváří samovolně z eteru, ale nejsem sám.

  Zákaz ani příkaz neuznávám a proto jsem plně nezávislí.

  Většina to nepochopí nikdy, když nebudou mít tuto zkušenost. Přesvětčení sám sebe může trvat mnoho let, ale vyplatí se to. Milovat přírodu, lidi a zvířata včetně hmyzu je důležité na udržení hojnosti.

  Cestovat mohu nezávisle v hojnosti bytí i bez peněz, ale zatím není důvod být středem pozornosti nevědomím. Okolí v nás může vyvolávat neklid jako nevinného ve vězení. Volný průběh k nezávislosti funguje bez násilí na přírodě, která nás v hojnosti obklopuje.

  Energie peněz může být jen další zkušeností na cestě k poznání. Přeji úspěch všem podle vlastního rozhodnutí Roman.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *