Pití ovocných a zeleninových šťáv, aneb na půl cesty mezi Půstem a Živou stravou

pití ovocnych a zeleninovych stavV poslední době jsem zkoušel několikrát půst, nebo spíše si říkal, že to bude už přechod na pránu 🙂 ale člověk míní…

Nepodařili se mi dlouhodobé půsty, ani prána. Nejspíše je to díky tomu, že hodně fyzicky pracuji  a celý den pořád něco zařizuji a dělám okolo Místa v srdci. Meditační stavy a odpočinek prožívám pouze při práci. Je to pro mě zajímavá zkušenost, že i když mám za sebou 21 denní půsty, dosažení další 21 denního půstu, či alespoň 14 denního, není automatické a člověk se k tomu musí opět propracovat, jak po fyzické stránce tak i psychické.

Na půl cesty mezi Půstem a Živou stravou
Rozhodl jsem se opět na nějakou dobu přejít na pití ovocných a zeleninových šťáv. Je to tak na půl cesty. Není to půst, byť se to někdy půstem označuje. Je to velmi účinná očista těla při zachování přísunu živin. U mě se to na rozdíl od půstu projeví nárůstem energie. Základní rozdělení tvoří  pití ovocných nebo zeleninových šťáv. Pití ovocných šťáv, kdy se nejčastěji používá jako základ jablka, mají pro tělo přínos v očistě a dodání energie. Zeleninové šťávy, kdy se jako základ nejčastěji používá mrkev, mají příznivý vliv na regeneraci buněk.

Klystýr vhodný začátek pití šťáv
Jak zněla věta v legendárním filmu o Švejkovi? „Dejte mu klystýr a dvojtej :)“ Očistný a léčivý proces pro tělo – tedy pití šťáv, je vhodné podpořit vyčištěním tlustého střeva. Mluvím o své zkušenosti, mě vždy klystýr pomůže, ať již při půstu či pití šťáv, ale každý to může mít samozřejmě jinak. Nezbývá než vyzkoušet 🙂

Inspirace pitím šťáv pro léčení nemocí
Pokud vás zaujalo pití šťáv, velmi rád vám doporučím knihy dr.Walkera, jenž zasvětil celý život výzkumu a léčbě nemocných díky pití šťáv.

Články o pití šťáv a dr.Walkerovi co jsem psal najdete zde. O kombinaci šťáv, smoothies a zařazení živé stravy do jídelníčku je ebook zde v sekci eBooky.

PS: Ono známé přiťuknutí a zvolání „Na zdraví“, jenž se používá v jiné souvislosti s jinýma tekutinami, nabírá na skutečném významu právě při pití šťáv. Tak na zdraví .)

 

vladimir-bohm blog S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

 

2 Replies to “Pití ovocných a zeleninových šťáv, aneb na půl cesty mezi Půstem a Živou stravou”

 1. Já mám též dobré zkušenosti s klystýrem, vyléčila jsem jím a živou stravou za 6 týdnů své intoxikované střevo, ke kterému se mi „podařilo“ dojít po šestidenním intenzivním půstu, kdy jsem si klystýry nedělala, jelikož jsem nevěděla, že je to potřeba. Pro případné zájemce nabízím na http://www.barboramullerova.cz zdarma ke stažení manuál Očistný klystýr krok za krokem (15 stran). Knihy dr.Walkera mi pomohly najít tu správnou léčbu.

 2. Dobrý deň,
  Chcela by som sa poradiť
  Dnes je piatok
  V nedeľu večer som naposledy jedla tuhú stravu
  Každé ráno a na obed si urobím zeleninovo ovocnú šťavu
  Medzi tým a celý deň do večera piljem už iba čistú vodu
  Citim sa veľmi dobre
  Aký má vplyv takéto stravovanie na moje telo?
  Mám pokračovať v tomto duchu alebo prejsť postupne za pár dní iba k pitiu čistej vody?
  Som vďačná za detox, ktorý takéto stravocanie poskytuje
  V princípe ani neviem čo týmto môžem dosiahnuť..
  A ani neviem do kedy sa budem takto stravovať
  Prosím napíšte mi pár slov čo a ako.
  Alebo ako potom postupne prejsť na normálnu stravu..
  Ďakujem veľmi pekne
  Miriam Jakabová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *