Když ostatní jdou spát… Důležitost propojení reálného a virtuálního světa

pocitacJe večer 22:30, doma klid a všichni spí. Na ulici blikají okna od televizí a já po celodenní fyzické práci usedám za počítač. Sice se mi chce spát, ale vím jak je důležité propojit a vyvážit reálný svět s tím virtuálním, proto se pouštím do práce…

Důležitost propojení reálného a virtuálního světa
V dnešní době máme k dispozici dva světy. Naši planetu a fyzické tvoření v reálném světě a ten jenž jsme si stvořili – virtuální, tedy internetový. Několik let jsem žil převážně v tom internetovém. Prací na internetu za počítačem jsem trávil někdy více než 12 hodin denně, což u mě v kombinaci s podnikáním nevedlo ke štěstí.
Před třemi lety jsem začal tvořit fyzicky Místo v srdci a celé dny trávím prací tam. Vnímám ale, jak je důležité vyvážit oba světy, jenž máme nyní k dispozici. O všem co fyzicky dělám nejen píšu a sdílím, ale také internet a weby za mě zařizuji od rezervací pobytů ve tmě, až po prezentace informací a eBooků jež jsem napsal. Takže večer když všichni spí, věnuji se psaní článků, a neustálému zdokonalování webů, jenž mi pomáhají a zjednodušují obsluhovat moji práci kterou miluji, tedy tvoření a působení v Místě v srdci.

Vyváženost
Příroda se snaží o neustálé vyvažování všech aspektů jejího bytí. Je pro nás inspirací, že bychom neměli být v jakémkoliv aspektu života vyhrocení na jednu či na druhou stranu, ať jsou to peníze, vztahy či práce. Radost do života přichází právě s vyvážením všech aspektů. Například ten kdo má úžasný vztah partnerský, ale je bez práce, tak nebude celkově šťastný atd. Proto vnímám, jak je důležité mít vyváženost i v této oblastí reálného života versus internet. Neutéci do virtuální reality, ale ani ji neopomíjet.

vladimir-bohm blog S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

1 komentář

Přidejte odpověď