Ke kterému zvířeti vás přirovná (vidí ve vás) vaše dítě?

zajícPoložte svému dítěti jednoduchou otázku: „Napiš (pro větší děti) či nakresli (pro menší děti), jaké zvíře ti připomíná každý člen naší rodiny, nebo alespoň ty dva nejdůležitější pro dítě, tedy táta a máma.

Když zadáte tento úkol svému dítěti, pak ho ponechte o samotě a čekejte na výsledek. Tuhle metodu popisuji Ruediger Dahlke a Vera Kaesemann ve své knize: „Nemoc jako řeč dětské duše“. V praxi to používají jako jednu z indicíí k pochopení a řešení problematických vztahů mezi dětmi a rodiči. Nejsem sice psycholog, ale sami autoři knihy vybízí čtenáře, ať se svých dětí zeptají, jak své rodiče a další členy rodiny vidí.

Zajímavý diskuzní večer
pávI povolal jsem hned svého syna a dal mu jasné zadání. Za pár vteřin bylo hotovo. Tak mě můj syn vidí  jako zajíce a sebe jako slona 🙂 Tato hra a otázka se hned obrátila a už se to u nás zvířatama jen hemžilo. Já ve svém synovi zase vidím jelena a nemohu ani opomenout naši sovu a pávici Lucii 🙂 Byl to zajímavý diskuzní večer, kdy jsme se bavili o svých vlastnostech jak a kdo v kom vidí a proč.

Vyzkoušejte a třeba budete překvapeni jak vás děti vidí  – v komentářích se můžete podělit co jste dle dětí za zvíře 🙂

 

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *