Ústa moudrosti promluví jen k chápajícím uším

usta promluvi jen k tem jenz rozumiDnes se s vámi podělím o jednu moudrost a svoji zkušenost, jenž pochází z hermetizmu. Uvědomuji si, jak je důležité toto pravidlo dodržovat a dávat si pozor na to co a komu řeknu. Na začátku své duchovní cesty jsem vždy chtěl hned druhým předávat to co jsem se dozvěděl, předat „ony úžasné informace“, ale moc se nesetkávalo s přijetím. Dnes už vím proč. Učenci to věděli a proto jejich moudrost a znalosti byly většinou utajeny. Pojdmě se seznámit blíže s tímto pravidlem.

Co je Hermetizmus
Nejprve pár slovo o tom co je hermetizmus. Je to učení pocházející z dob velkého Herma Trismegista, jenž byl znám také jako THOVT v jedné ze svých předcházejících inkarnacích. Hermetická filozofie je základem téměř všech okultních či esoterických nauk.

Pravidlo moudrých učenců
Učenci Herma velikého se řídili pravidlem: “ Ústa moudrosti promluví jen k chápajícím uším.“  Což v praxi pro ně znamenalo, že odmítali davy nezralých a pravdě nepřipravených studentů. Znalosti a učení sdíleli pouze mezi připravené a chápající učence.

Pro připravené a chápající říkali: „Jsou-li uši studenta zralé slyšet, objeví se ústa, která je naplní moudrostí.“ Za tento postup skrývání byli v historii kritizování, avšak i přesto se Hermetikové drželi těchto zásad.

Cesta člověka v dnešní době
Spousta lidí hledá pravdu a cestu životem, ale otázka zní: „Jsme připraveni na pravdu?“ Pravdu o nás samotných o naši zemi, vesmíru, stvoření a bytí samotném – jsme schopni přijmout to nejvyšší učení a pravdu o cestě na kterou se máme vydat?
Vše je již napsáno a dostupné v knihách či učeních, stačí jen na tuto cestu nastoupit. Záměrně nechám konec tohoto článku otevřený, neboť pokud bych jen naznačil cestu, tak ti jenž k ní ještě vědomí otevřené nemají to nepochopí a ohradí se. Kdo však na cestu nastupuje či se vydal, pak najde na mém blogu popis jedné z cest.

Více informací o hermetizmu najdete například v knize Učení Hermetizmu a kniha Kybalion Tři zasvěcenci.

vladimir-bohm-m

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

2 Replies to “Ústa moudrosti promluví jen k chápajícím uším”

  1. Wikipedia
    Hermetizmus môže byť:

    súbor ezoterických a -> okultných doktrín niečo nepochopiteľné a temné okultních učenie k hermetizmu <- . V roku 1933 bola opätovne zakázaná a po 2. svetovej vojne obnovená (Svetová spoločnosť iluminátov, Rád iluminátov).

    Ich činnosť je často spájaná s konšpiračnými teóriami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *