Pomůcka k učení posvátné geometrie, aneb jak navrhuji chatku pro pobyt ve tmě

geomagJiž delší dobu mě fascinuje posvátná geometrie. Tedy nejen to, co vytvořila příroda, ale i stavby a monumenty, jež vytvořili lidé – mudrci, osvícenci, jež principy tvoření přírody pomocí posvátné geometrie znali.

Učím se posvátnou geometrii nejen z knih a rýsováním na papír, ale co považuji za nejdůležitější je promítnout to do praxe.
Tedy využít posvátnou geometrii při konstrukci staveb, či plánování výstavby a rozmístěni prvků na pozemku. Pokud tvoříme cokoliv s principy posvátné geometrie, tvoříme dle stejných pravidel jako bůh – náš stvořitel. Takové stavby jsou energeticky pozitivní pro pobyt člověka a my díky jejích proporcím a vzhledu obdivujeme jejich krásu.

Úžasná pomůcka pro modelování posvátné geometrie – dětská hra GEOMAG
Nyní projektuji novou chatku pro pobyt ve tmě – chatku elementu vody. (více se o ní dozvíte zde). Element vody odpovídá pravidelnému dvacetistěnu a z něj jsem potřeboval vytáhnout tvar chatky. Bohužel má představivost to nezvládala. Koupil jsem si dětskou stavebnici Geomag pro děti od 3 let 🙂 a zase už si hraji a stavím 🙂 Je to úžasná pomůcka pro modelování těles z posvátné geometrie v 3D praxi a hře.

Na obrázku můžete vidět jak jsem z pravidelného modelu dvacetistěnu (na obrázku vlevo), vytáhl a konstrukčně dle posvátné geometrie doslova odvodil chatku pro pobyt ve tmě – elementu Vody, respektive její tvar (na obrázku v pravo). Bude to finální tvar? To ještě nevím, protože zkoumám a hraju si dále 🙂

posvatna geometrie odvozeni z 20 stenu chatky elementu vody pro pobyt ve tmě

 

 

vladimir-bohm-m

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *