Tarot – cesta poznání a rozkrytí souvislostí

tarot cesta poznaníPřátelé, dnes s vámi budu sdílet další významný milník ze své duchovní cesty, jenž mi byl stvořitelem umožněn poznat a já se s ním mohu pomalu seznamovat a postupovat dále.
Jde o Tarotové karty a jejích výklad.

 

 

 

Jak jsem se dostal k Tarotovým kartám?
Odpověď je jednoduchá – při studiu Kabaly (články o Kabale píšu zde), se snažím jít až ke kořenům této filozofie, jenž mi ukazuje cestu a dává neskutečný náhled a pochopení toho co se děje nejen v mém životě.

Tarotové karty nejsou karty, ale nejstarší kniha
O původu Tarotových karet a jejich vývoji najdete samozřejmě spoustu informací a verzí odkud pochází, jaké jsou lepší a kdo je přesněji vyložil. Do této diskuze se pouštět nechci, neboť každý má svůj úhel pohledu a z něj vyvozuje svoji pravdu.
Vnitřně souzním s tézi, jenž vysvětluje, že Tarotové karty jsou nejstarší knihou, skrze kterou si učenci předávali tajné znalosti. Původní tarot připisují Thovtovi, tedy později v další inkarnaci známemu jako Hermes Trismegistos – učenec a zakladatel hermetismu. Tato téze je mi nejbližší, neboť jsem se při studiu knih s Thovtem již setkal a informace z více stran a knih mi dávají smysl – celkový obraz. Knihy s Thovtem psané chanelingem jsou uvedeny zde a určitě je doporučuji k přečtení.

Hluboký rozměr nejen výkladu Tarotu a odpovědi na otázky
Každý karta Tarotu má svůj rozsáhlý význam. Mám o tarotech doma pár knih, kdy o každé kartě samostatně vysvětlují autoří na několika stranách její význam. Pouhé přečtení významu karty, sledování jejich symbolů a pátrání v jedné kartě samotné, je na dlouhodobé studium.

Každý den výklad
Udělal jsem si z toho téměř rituál a každý večer se ponořím do Tarotu, poznat hlubší souvislosti svého života – dělám výklad na jednu otázku.
Ve chvíli, kdy provádím výklad na určitou otázku a mám vyloženo více karet, tak odpověď získává více rozměrů. Zatím si kladu jednoduché otázky, tedy nic zásadního. Defakto je to třeba jen potvrzení mého rozhodnutí, jenž jsem učinil a jsem o něm vnitřně přesvědčen.

Jsem velmi překvapen, kolik informací z výkladu dostávám. Procházím si na základě získaných souvislostí, symbolů a odpovědí nové pohledy na onu otázku. Dnes jsem se ptal na triviální věc – rozhodnutí co jsem učinil. Rozhodnutí mi trvalo pár vteřin a bylo velmi rychlé a jasné. Ovšem v podání Tarotu jsem nad tím strávil skoro dvě hodiny a ona otázka a Tarotový výklad mi poskytli spoustu nových poznatků a souvislosti, takže teď ve výsledku nad tou otázkou přemýšlím v širších souvislostech a hlouběji.

Pokud vás Tarot zaujal…
Stačí si koupit karty, jenž vám budou k srdci blízké a knihu s jejich výkladem. Doporučuji od jednoho autora – tedy jak knihu tak i karty. Já používám tarot A. E. Waieta. Poslední doporučení jenž jsem někde získal, praktikuji a posílám dále – Otázky a následné výklady zapisovat. Musím tomu doporučení dát za pravdu. Je to opravdu fajn, v kontextu tolika nových informací, tedy významu karet a samotných výkladů si souvislostí, otázky a uvědomění jenž vzniknou zaznačit.

tarotove karty

Přeji hodně inspirace a poznání na vaší cestě.

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *