Důležitost vyvážení materiální a duchovní části v životě

vyvážení duchovního a materiálního životaČím dál více si uvědomuji, jak je důležité v životě přistupovat k vyvážení, tedy realizaci a projevení sebe samého v obou rovinách, jak materiální tak i duchovní. Mohu to sám posoudit, neboť jsem byl ve svém životě již na hranici obou světů.

Materiální svět
V době kdy jsem podnikal, tak mým cílem byly opravdu jen peníze. Samozřejmě jsem se snažil dělat dobré věci, platit lidi co jsem platit mohl, přispívat na charitu v africe, na děti v dětských domovech atd. Nic méně cíl byl jen jeden – vydělat peníze a ty si užít. Můj vlastní duchovní rozvoj se cíleně nekonal žádný, šel jsem cestou duchovního rozvoje skrze utrpení.

Duchovní rozvoj
Druhý extrémem který jsem prožil bylo opuštění podnikaní a následně žití pouze jen duchovního života. Chtěl jsem jen pránu, nechtěl řešit peníze…

Důležitost vyvážení
Po prožití obou extrémů chápu důležitost vyvážení. Na prvním místě je duchovní rozvoj, neboť to je zde na zemi naším cílem, avšak důležitá je i materiální stránka života. Zkrátka, abych mohl zabezpečit svému fyzickému tělu duchovní rozvoj a ještě u toho pomáhat druhým lidem, je důležité rozvíjet materiální stránku v životě.

Být pozorovatelem
Rád jen tak pozoruji, nemluvím a vnímám vývoj duší – lidi okolo sebe. Krásně mi zrcadlí mé bývalé vývojové stavy.Vnímám duše jenž se orientují jen na peníze, či ty druhé jenž říkají peníze nejsou důležité, já se o ně nezajímám…

2 Replies to “Důležitost vyvážení materiální a duchovní části v životě”

    1. Dobrý den, nemyslím že by se pan Vladimír vracel zpět, dle mého jde stále kupředu. Je to přesně tak, jak píše, je důležitá ukotvenost ve hmotě, abychom mohli naplno rozvinout náš potenciál. Přesně ten střed, kdy jsme duchovní, ale zároveň tu duchovnost prožíváme v každodenním životě, bez odtrženosti, kdy přijímáme s radostí to, co je nám k dispozici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *