Tudy cesta pro peníze k výstavbě nevedla, aneb Crowfunding se nepodařil

Projekt byl neuspesny uvodTéměř před dvěma měsíci jsem se pokusil získat peníze pro výstavbu Labyrintu a Menhirového pole díky výběru peněz skrze tzv. Crowfunding. Více jsem psal o této metodě zde. 40 dní běžel projekt výběru peněz, ale částka se nevybrala. Byť se dá říct, že projekt byl ve finále neúspěšný – což je pravda, mám z něho několik poučení.

 

 

Cílová částka se nevybrala, projekt byl zrušen
Principem výběru skrze tyto portály je vybrat vše. Pokud se vše nevybere, peníze se vrací zpět lidem. Z cílové částky 77 000 kč, jež je zapotřebí pro výstavbu Labyrintu a Menhirového pole (bez cca 12 000 kč pro provizi portálu) se vybralo 28 100 kč. Tudiž dle pravidel byl projekt zrušen a peníze vráceny těm, jenž je zaslaly.

Obrázek z realizace a výzvy na mém blogu

Projekt byl neuspesny

Ponaučení
I přes to, že jsem neuspěl touto cestou, osobně hodnotím Crowfunding jako skvělou cestu k realizaci záměrů a projektů. Zde připojím několik ponaučení, které jsem získal.

a,Projekt by měl být IN
Upřímně tohle je stěžejní pro šíření myšlenky i počtu přispěvovatelů. Co je dnes in, či jak se říká cool, to se lidem líbí, to sdílí a na to i možná přispěji. Uspěli většinou právě tyto projekty na vydání CD, knih atd. Chodit labyrintem, hledat sám sebe či meditovat v megalitických stavbách a pracovat s jemně hmotnou energii není dnes tím co by letělo, tak to prostě je.

b,Příště bych zvolit raději více menších odměn za menší částky, než větší a hodnotnější odměny za vyšší příspěvky.

c, Když máte vlastní komunitu, není potřeba výběrová platforma
Díval jsem se do přispěvatelů a z 95% to byli lidé a přátelé, jenž mě osobě znají a ti přispěli a podpořili tento projekt. To znamená, že máte-li vlastní komunitu, můžete ji oslovit přímo. Není pak nutno platit provizi portálu a hlavně peníze získáte, ať je jejich výše jakákoliv.

Děkuji všem co přispěli
Jak jsem psal výše, téměř všichni co přispěli jsou přátelé či lidé jenž mě osobně znají. Děkuji vám všem co jste přispěli na tento záměr. Peníze by jste měli mít už zpět na kontě. Pokud výstavbu chcete nadále podpořit, za slíbenou či jinou odměnu, můžete peníze poslat „Tentokráte přímo na mé konto 2400223149/2010 a na email napište, co jste si zvolili, či čím vám můžeme udělat radost nebo jak pomoci. Děkuji ještě jednou.

Labyrint i Menhirové pole bude – jen to chvíli potrvá než našetřím
Můj záměr je pevný, neměnný na výsledku této sbírky. Vím, že přínos těchto staveb pro lidi jenž je navštíví přesahuje cokoliv z hmotného hlediska, takže samozřejmě pokračuji. Jen to potrvá o pár měsíců déle, než na to našetřím. Mé přání bylo scházet se a využívat tyto prospěšné megalitcké stavby už v průběhu roku 2016, což se teď mírně zkomplikovalo, ale budu šetřit ať to vyjde.

Když se jedna cesta uzavře, druhá se objeví…
Upřímně jsem rád, že jsem tuto záležitost vyzkoušel a získal nové znalosti. Trošku mě mrzí, že to nedopadlo ani ne skrzy ty peníze samotné, ale spíše z toho důvodu, že jsem chtěl tuto možnost předvýběru peněz za určitou službu využít na stavbu hlavní pyramidy.

Plánuji v Místě v srdci výstavbu zmenšeniny Cheopsovi pyramidy (více o ní se dozvíte zde) a právě tímto způsobem jsem plánoval získat alespoň část peněz pro její výstavbu. Teď chápu, že pro duchovní záměry tohle není vhodná platforma. Tak alespoň vím, že musím hledat jinou cestu.

Na viděnou v Labyrintu a Menhirovém poli

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂

Vladimír
* bloguji a sdílím na www.VladimirBohm.cz
* žiju a tvořím www.MistovSrdci.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *