Umíte hledat vodu či geopatogení zóny?

vyhledavani geopatogenich zon a vody pomoci virgulePřátelé, umíte hledat geopatogení zóny nebo vodu na pozemku? Ovládáte virguli či proutek a jste schopni a ochotni to naučit druhé? Pokud ano, napište mi prosím. děkuji

18.9.2015 update. Již jsem našel.

1 Reply to “Umíte hledat vodu či geopatogení zóny?”

 1. Vladimíre, návod máte na ilustrativním obrázku – dál už to je jen o „naladění se“. Ohnete dva měděné dráty (o délce 50 cm a průměru 2-3 mm) do tvaru písmene L. Dáte je rovnoběžně, aby ukazovaly dopředu. V místě, kde je voda se dráty překříží. Tam, kde je silný pramen by měla virgule táhnout ruce dolů (když budete této síle vzdorovat, dráty se mohou i ohnout). Podle velikosti této síly dokáží proutkaři zjistit hloubku budoucí studny (já ale nemám tolik zkušeností, abych toto dokázal odhadnout). Úskalí je v tom, že někdy virgule reaguje i na zakopaný elektrický kabel, vodovod, kanalizaci nebo zakopanou slivovici či zlatý poklad :-). Kudy v zemi vede elektrika nebo vodovodní řád většinou víme nebo poznáme podle přímého směru (při jeho sledování virgule reaguje stále stejně). Pramen je většinou na jednom místě často a pokud poodejdete o metr jakýmkoliv směrem, virgule přestane zcela reagovat nebo reaguje slaběji (pokud tudy teče podzemní voda).
  Nejlepší je sám si ověřit, zda to člověku funguje a naučit se „číst“ signály – například si ověřit chování virgule někde u pramenu potoka. Potom choďte po svém pozemku a sledujte reakce na vodovodní řád.
  Nejsem proutkař, jen popisuji, jak mi to funguje.

  PS: Geopatogenní zóny jsem kdysi uměl hledat pomocí kyvadélka, ale dnes už nevěřím, že existují špatné zóny – to považuji za strašák na lidi. To berte jako názor – nikomu nechci vyvracet jeho názor a nemám důvod o tom polemizovat (ať si každý věří čemu chce).

  Já věřím tomu, že dobré místo je tam, kde se člověk cítí dobře a naopak.

  Mějte se pěkně a dejte mi vědět, zda to zafungovalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *