Umíte hledat vodu či geopatogení zóny?

vyhledavani geopatogenich zon a vody pomoci virgulePřátelé, umíte hledat geopatogení zóny nebo vodu na pozemku? Ovládáte virguli či proutek a jste schopni a ochotni to naučit druhé? Pokud ano, napište mi prosím. děkuji

18.9.2015 update. Již jsem našel.

One response on “Umíte hledat vodu či geopatogení zóny?

 1. Vladimíre, návod máte na ilustrativním obrázku – dál už to je jen o „naladění se“. Ohnete dva měděné dráty (o délce 50 cm a průměru 2-3 mm) do tvaru písmene L. Dáte je rovnoběžně, aby ukazovaly dopředu. V místě, kde je voda se dráty překříží. Tam, kde je silný pramen by měla virgule táhnout ruce dolů (když budete této síle vzdorovat, dráty se mohou i ohnout). Podle velikosti této síly dokáží proutkaři zjistit hloubku budoucí studny (já ale nemám tolik zkušeností, abych toto dokázal odhadnout). Úskalí je v tom, že někdy virgule reaguje i na zakopaný elektrický kabel, vodovod, kanalizaci nebo zakopanou slivovici či zlatý poklad :-). Kudy v zemi vede elektrika nebo vodovodní řád většinou víme nebo poznáme podle přímého směru (při jeho sledování virgule reaguje stále stejně). Pramen je většinou na jednom místě často a pokud poodejdete o metr jakýmkoliv směrem, virgule přestane zcela reagovat nebo reaguje slaběji (pokud tudy teče podzemní voda).
  Nejlepší je sám si ověřit, zda to člověku funguje a naučit se „číst“ signály – například si ověřit chování virgule někde u pramenu potoka. Potom choďte po svém pozemku a sledujte reakce na vodovodní řád.
  Nejsem proutkař, jen popisuji, jak mi to funguje.

  PS: Geopatogenní zóny jsem kdysi uměl hledat pomocí kyvadélka, ale dnes už nevěřím, že existují špatné zóny – to považuji za strašák na lidi. To berte jako názor – nikomu nechci vyvracet jeho názor a nemám důvod o tom polemizovat (ať si každý věří čemu chce).

  Já věřím tomu, že dobré místo je tam, kde se člověk cítí dobře a naopak.

  Mějte se pěkně a dejte mi vědět, zda to zafungovalo.