Ionty – Víte co dýcháme na místě kde pracujeme či žijeme a jak to ovlivňuje naše zdraví?

iontyPřátelé, znáte ten rozdíl? Na určitém místě se cítíme dobře a jsme plni energie. Přijdeme jinam a cítíme únavu či vyčerpání. Pobyty na různých místech z dlouhodobého hlediska velmi ovlivňují naše zdraví. Víte proč tomu tak je?

Dnes si povíme o jednom z nejdůležitějších ovlivňujících faktorů – obsahu iontů ve vzduchu.

Jaké je místo kde žiji a pracuji – co ho ovlivňuje?
Vybrat si krásné místo na bydlení, ať již pozemek, byt nebo dům je snad snem každého z nás. Většinou vybíráme podle toho co vidíme. Otázkou je, co všechno nevidíme – protože právě to ovlivní velmi naše zdraví a život. Jsou tři základni neviditelné, avšak velmi důležité aspekty při onom výběru.

1. Geopatogení zóny – tektonické desky, vodní proudy a průrvy hluboko v zemi
2. Elektrosmog – Vysílače mobilních telefonů, wifi či silová vedení elektriky v okolí
3. Ionty

jak už to na světě bývá, právě to co nevídíme má na nás nevětší vliv. Všechny tři výše uvedené body jsou velmi důležité a pojednání o nich je předmětem na několik knih. Dnes vás v tomto krátkém článku seznámím právě s důležitostí a vlivem iontů na lidské zdraví.

Ionty – Poměr negativních a pozitivní iontů
To jak se cítíme a následně naše zdraví ovlivňují právě tzv. ionty, jež jsou obsaženy ve vzduchu který dýcháme. Jsou dva druhy tzv. pozitivní a negativní ionty. Pro naše zdraví jsou důležité a přínosné právě negativní ionty, jejichž hodnota by měla být několika násobně vyšší než iontůkladných.

Hodnoty iontů dle prostředí
Je to samozřejmě individuální, záleží na konkrétních stavbách, prostorech a mnoho dalších parametrech, ale mohu uvést referenční hodnoty, jež jsem našel na internetu. Jednoduše řečeno, čím více negativních iontů tím lépe.

Průmyslové objekty, kanceláře 50 – 200 negativních iontů na cm3
Ve městě, bytech či domech  0 – 1 000 negativních iontů na cm3
Les, příroda                               2 000 a výše negativních iontů na cm3
Vodopády, jeskyně                  5 000 a výše negativních iontů na cm3

Jaký vliv na nás mají ionty
Vliv na člověka  negativní ionty / pozitivní ionty
Tlak                     stabilizují / zvyšují
Tep                      snižují / zvyšují
Únava                 snižují / zvyšují
Dýchání             zlepšují / zhoršují

Právě díky vysokému obsahu iontů byly v jeskyních Moravského krasu umístěni a léčeni astmatici.

Přednáška, podrobnější vysvětlení, aneb jak získat negativní ionty
Pokud vás tato oblast zajímá, chcete si rozšířit obzory a hlavně udělat něco pro své zdraví, pak doporučuji úžasnou přednášku na tohle téma od ing. Zdeńka Buřivala. Na této přednášce je téma krásně a srozumitelně vysvětleno. Navíc se dozvíte i to, co dělat pro zvýšení negativních iontů ve vašem bytě či prostředí.
Přednáška na youtube.com je zde.

3 Replies to “Ionty – Víte co dýcháme na místě kde pracujeme či žijeme a jak to ovlivňuje naše zdraví?”

  1. osobně jsem letos navštívil s WM magazínem pyramidy v Bosně a v jednom místě v Ravne jsme naměřili 43000 záporných iontů a moji ženě to úžasně pomohlo,byl nastartován samouzdravovací proce v těle.

  2. Ještě považuji za důležité to,že jsem si nechal postavit léčivou pyrymidu – mám ji už cca 1 měsíc a pociťuji už její vliv na mně-není to jak se říká věř a víra tvá tě uzdraví-její účinek už pociťuji.Pyramidu mi postavil Jan Zach z Hodonína,byl rovněž účastníkem zájezdu na pyramidách v Bosně a navíc je i léčitelem a s pyramidami má velké zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *