Rozdělení, původ a účel Egyptských pyramid a staveb

rozdělení původu egyptských pyramidVe škole nás učili, že egyptské pyramidy byly hrobky faraónů. Alternativní badatelé naopak tvrdí, že to není pravda. Pojďme se seznámit s interpretací egyptského zasvěcence Abd El Hakima, jež je držitelem tzv. ústních zasvěcení a znalostí původních pravd o staré Chemitské civilizaci, která předcházela Egyptu samotnému.

 

 

 

Domorodé učení civilizace Chemitů, jež předcházeli civilizaci Egyptské, rozlišují níže uvedené typy pyramid a staveb, dle jejich účelu a významu. Původní Chemitské názvy a účely jsou:

Per– znamená dům, sídlo.

Per-Ka
Stupnovitá pyramida a SakkareKa (fyzická projekce, místo, kde se umisťovalo mrtvé tělo (KHAT). Takto označené stavby a pyramidy byly stavěny za účelem pochování zemřelých, tedy skutečně jako hrobky, které si pak později stavěli i faraóni či kněží. Většinou byly kopány do země či skalních podloží a byť se blížili tvaru pyramid, nikdy do skutečných tvarů pyramidy nebyly dostavěny.

Na obrázku je stupňovitá pyramida ze Sakkary – Per-Ka, tedy pohřebiště.

 

 

Per-Ba
Dům duše či ducha – posvátná místa. Místo pro modlitby, meditace a provádění rituálů. Byly to chrámy, do kterých byla přivedena na oltář tekoucí voda a spolu s krystaly kamenů vytvořily energetické místo. Tam přicházeli lidé, aby se dostali do „změněného stavu vědomí“ a dosáhli bližšího spojení s bohem.
Spousta Egyptských chrámů je vystavěna na pozůstatcích a místech či dokonce střechách nebo sloupech původních Chemitských chrámů Per-ba a to právě z tohoto důvodu, že se jednalo o silná energetická místa.

Per-Neter
Chemitský pojem Per-Neter je základem pro řecký překlad a odvození slova pyramida (pyramidos). V domorodé Chemitské tradici byl Neter překládán jako jeden ze smyslů a aspektů vědomí. Tak jako je čich, sluch, zrak a další, původní chemitské učení hlásá, že lidé mají k dispozicí 360 smyslů čili 360 Neter, jen je máme většina z nás v latentním, tedy neaktivovaném stavu.

cheopsova pyramidaPer-Neter byly tedy skutečnou pyramidou a lze název přeložit a označit jako dům přírody a energie, kdy ve shodě se zákony boha a přírody lze vytvářet, zpracovávat, transformovat a přenášet energii.
To byl skutečný účel významných Per-Neter. Nikoliv hroby pro faraony, kteří v nich byly opravdu někdy dodatečně pohřbeni, ale až tisíce let po skutečném využití pyramid Per-Neter.

Cheopsova (Chefrenova) pyramida na obrrázku byla jednou z hlavních Per-Neter.

 

Tyto zajímavé informace jsem čerpal z knihy Osiridova země – průvodce tajnými tradicemi starého Egypta. Více o této knize se dozvíte zde.

 

 

 

2 Replies to “Rozdělení, původ a účel Egyptských pyramid a staveb”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *