Narození Jasmínky lotosovým porodem v domácím prostředí

jasminkaPřátelé, život nám dovolil darem s vámi sdílet naši novou pohádku. Pohádka začíná slovy: „Za devatero pyramidami, za devatero chatičkami do tmy, v království jménem Místo v Srdci se v pyramidce narodila princezna Jasmínka…

Porod v domácím prostředí
Léčivá-pyramida-v-Místě-v-s-srdciRozhodli jsme se porodit doma a vše nachystali v léčivé pyramidce v Místě v srdci. Porod proběhl bez komplikací a po šesti hodinách se na nás usmála Jasmínka. U porodu nám pomáhala kamarádka, která má za sebou hodně porodů. To z mého pohledu bylo velmi důležité, protože byť vše šlo v pořádku a „samo“ věděla co a jak.
Zdůrazňuji slovo kamarádka, protože v České republice není dovoleno v současné době porodním asistentkám u porodu být.

 

 

Co znamená Lotosový porod
jasminka s placentou - lotosovy porodDalším důležitým rozhodnutím bylo domácí porod provést tzv. lotosově. Lotosový porod znamená nepřestřihnout pupeční šńůru miminku a nechat dotepat z placenty všechnu krev co mu patří. Placenta je s miminkem spojena tak dlouho, dokud sama neodpadne od pupeční šňůry, což je až deset dní po porodu.
Lotosový porod má spoustu dalších výhod pro miminko a více o něm včetně videa najdete zde v článku o Lotosovém porodu.

 

jasminka

Domácí porod, příprava a průběh očima tatínka…
Porod se netýká jen ženy, byť samozřejmě to stěžejní je na ní. Rozhodnutí podstoupit domácí porod, vše zařizovat, převzít zodpovědnost a jít zase tak trochu více proti proudu mně přineslo mnoho zkoušek a nových zkušeností. Tak zvláště pro tatínky budu teď psát pár článků na toto téma, co vše jsem prožíval a zařizoval. Protože domácí porod je, či alespoň pro mě byl přesným opakem „odvést ženu do nemocnice a o nic se nestarat“, ale o tom až v dalších článcích.

děkuji bohu a Lucii za tento dar a duši s jménem Jasmínka, že se rozhodla za nama přijít… děkuji

3 Replies to “Narození Jasmínky lotosovým porodem v domácím prostředí”

  1. Milý Vladimíre, Lucinko a Vaše milovaná Jasmínka, která si Vás vybrala za rodiče, přeji Vám všem Boží požehnání, Lásku, a vše dobré.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *