Rozhodnutí zda očkovat či neočkovat miminko

ockovat ci neockovat detiTěšit se na přivítání miminka na svět v domácím prostředí sebou přináší nejen radost, ale hlavně i zodpovědnost a nutnost činit důležitá rozhodnutí. Jedním z nich je zda miminko nechat očkovat tzv. Hexa vakcínami a ostatními, či nikoliv.

Cesta alternativní léčby a života versus medicina a lékařství
Ještě než se pustím do vlastního tématu, chtěl bych říct pár slov k mému přístupu k léčbě nemocí. Pokud člověk onemocní, vnímám to tak, že jsou k dispozici dvě cesty vedoucí k uzdravení. První je kombinace duchovního poznání a zdravého životního stylu ve spojení s alternativní medicínou a druhá je cesta lékařská, pomocí operací a prášků.

Myslím si, že je na každém člověku, asi by si zvolil v případě nemoci svoji vlastní cestu či kombinoval to nejlepší z obou světů co mu pomůže k uzdravení. Vnímám, že je dobré mít možnost si svobodně vybrat kterou cestou jít. Mám respekt a úctu k obou stranám jak k alternativním léčitelům, tak i k lékařům samotným. Cítím, že energie by se neměla dávat do dokazování či  „přesvědčování“ která cesta je lepší či horší, ale k seznámení lidí s oběma možnostma léčby či jejich vzájemnou kombinací.

Dva nesmiřitelné tábory očkovat a neočkovat
Při plánování domácího porodu jsme řešili otázku očkování. Když jsem vyhledával na internetu příběhy a informace k této problematice, abych se jako člověk neznalý a hlavně nestranný mohl rozhodnout pro jednu z cest, narazil jsem na dva nesmiřitelné tábory. Tábory, které prezentující naprosto odlišné informace a jako přesvědčovací argument bohužel v obou táborech nakonec je použita metoda šíření strachu. Když nebudete očkovat tak uvidíte a stane se to a to. Z druhé strany zase když budete očkovat, může se stát to a ono…

Očkovat
Z lékařského hlediska je to defakto naprosto jasné, není o čem diskutovat. „Dítě musí být očkováno, není jiné cesty“. To že onemocní, jsou paralyzovány či postiženy desítky až stovky dětí o tom nechce nikdo slyšet, dokonce ani stát, který tyto očkování nařizuje a zákony nás k ním nutí.

Paradox očkování
V současnosti je zákon, který zakazuje školkám přijímat pod pokutou až půl milionu korun děti, jenž nejsou očkovány do školky. Přiznám se, že nejsem odborník na očkování a šíření nemocí, nic méně není tohle paradox?
Když budou děti očkovány a přijde tam do školky neočkované dítě, tak se přeci těm očkovaným nemůže nic stát, když mají ono očkování – pro to se to přeci dělalo, aby byly ochráněny, nebo ne?

Neočkovat
Z alternativního hlediska a lidí co porodí doma v tom mají také jasno. „Neočkovat, je to jed co ublíží miminku více či méně.“ Pokud necháte očkovat ubližujete dítěti.

Rozhodnutí
Uff tak co teď? Upřímně mě oba diametrálně odlišné a vyhraněné tábory zaskočily. Je to opravdu rozdíl jak válka a mír. Logiku pro rozhodnutí jsem zde použít nemohl, argumenty obou stran jsou pro ně nevyvratitelné, nediskutovatelné. Dlouho jsme o tom s Lucií mluvili a rozhodli se nakonec srdcem a vírou v život samotný…

 

 

6 Replies to “Rozhodnutí zda očkovat či neočkovat miminko”

  1. Zákaz přijímat do školek neočkované děti zní možná paradoxně, ovšem kdyby neplatil, bylo by ve školkách brzy, při současných antiočkovacích trendech, pravděpodobně hodně neočkovaných dětí, tedy i vnímavých k různým nemocem.

  2. To, co platí o autoimunitě a jejím ovlivnění u dospělých (kteří navíc musejí vědět co a jak, což většina lidstva nesplňuje), bohužel neplatí u miminek. Očkování alespoň proti těm nejnebezpečnějších onemocněním je potřeba, jinak by dříve či později přišly další epidemie. Ony stejně přijdou, ale hlavně u chorob, na které nejsme zvyklí a které se sem „zavlečou“ z venku, např. MERS. Pro prokázání důležitosti očkování by bylo nejlepší, kdyby se určitou chorobou cíleně nakazilo 1000 dospělých a 1000 dětí a zjišťovalo by se, kolik procent dospělých a dětí se zemře, kolik vyléčí a kolik jich bude mít trvalé následky . Do toho se ale nikomu (překvapivě 🙂 ) nechce. Vemte jenom blbé vši – jakmile to někdo donese, mají to prakticky všechny děti – a to se ty bacily šíří sakra rychleji…

  3. Vladimíre, nedejte v těchto věcech (očkování, nožičkový test, a bůhvícojiného) na názory druhých lidí, ale řiďte se vlastním srdcem a rozumem. Dle mého není důležité, co si myslí jiní lidé, a mám-li být troufalý, pak nemusí být důležité, co si myslíte Vy. Doporučuji řídit se tím, co intuitivně cítí matka, potažmo dítě. Moje rada tedy zní: Nehledejte důvody pro ano/ne na internetu, ale poslechněte své niterné pocity, a hodně dejte na pocity Lucie, protože její odpověď na toto dilema v sobě ponese i odpověď dítěte.

  4. Vladimír to prezentuje jako 2 strany se stejně hodnotnými názory. To je asi ten nejzákladnější omyl.

  5. Taky neočkujeme, tak jsem vás chtěl jen podpořit. Budou vám házet klacky pod nohy z mnoha stran, to že si na vás budou ukazovat jako na exota je zdaleka to nejmenší. Nenechte se zviklat.

  6. Hezký den Vladimíre.

    Již jsme nějakou dobu v tom vzdáleném, elektronickém kontaktu, takže tak trochu Vás „znám“. Svým příspěvkem jste mne mile překvapil v tom smyslu, že z něj vyznívá to nádherné lidství. Hodnotím Váš nezaujatý přístup a Vaše bádání, co vlastně je dobré pro dítě. Víte, mne vzhledem k již vyššímu věku tohle bude zajímat až v době, kdy se stanu dědem (a docela bych to již i vítal :-). Celý problém mohu posuzovat jaksi z jiného pohledu. A ten jiný pohled vidí realitu. Realitu takovou, že ze zdravotnictví se stal průmysl. Je to nejvýnosnější obchod. Výnosnější než ropný průmysl. Tato skutečnost mí dává přesvědčení, že není jednáno v úmyslu chránit naše děti ale vydělat. A to je natom všem to hrůzostrašné. Proto ty vysoké sankce (vždyť i to je ten výdělek a když to nejde přes vakcíny, tak to půjde prostřednictvím sankcí). Vidím to jako nejmarkantnější způsob zotročování lidstva. Strach se stal prostředkem k zisku. Není to vůbec již zájem o zdraví dětí či dospělých. Víte, nějakou dobu již provozuji německý přístroj Oberon. (nevím, zda znáte). Paradoxní je, že jeden pracuje také na vesmírné stanici ISS. Navzdory tomu naše zdravotnictví proti němu vystupuje jako při honu na čarodějnice, místo aby využili moderní techniky pracující na základech kvantové fyziky. Žádný z lékařů nechce v tomto směru spolupracovat. Bojí se, že přijdou o svou práci o své zisky. Tak jako kdysi dělníci v zoufalství rozbíjeli první stroje z obavy, že přijdou o práci, tak oni brojí proti této moderní technice, aniž by se namáhali studovat. Vy hledáte tu správnou cestu. Není řečeno, že najdete vždy tu zcela správnou. Věřím však, že zvolíte pro svou princeznu to nejlepší podle svého srdce. Srdce je totiž tím nejsilnějším článkem našeho organismu a dokáže „darovat“ našim milovaným obrovské množství energie. Tato energie není ani měřitelná ani hmatatelná. Má jen jediné ve všech jazycích světa krásné jméno – Láska. S úctou Váš Miloslav.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *