Odhalená Kabala 2 – video ke studiu Kabaly

KabalaDalší video díl ke studiu Kabaly. Silně mě ovlivnilo vysvětlení principu stvoření a stvořitele. Zejména z toho vyplývající možnosti, jak se můžeme ke stvořiteli změnou svého chování přiblížit.

Další díly Odhalené kabaly jsou na youtube zde na tomto kanále.

Moje poznámky a nejdůležitější uvědomění, jež jsem získal z tohoto dílu
V realitě existují jen dvě věci – stvořitel a stvoření. Vše co vnímáme je jednoduše vlastnost stvořitele a stvoření. Stvořitel je vyšší svět a stvoření je nižší svět. Vlastnost stvořitele je vůle věnovat, vlastnost stvoření je vůle přijímat. To je vše co existuje. Dostat se do duchovního světa, přiblížit se ke stvořiteli znamená změnit přístup. Změnit egoismus – přijímaní na větší míru vůle věnovat. Naučit se vnímat co znamená dávat, milovat a podporovat vše co existuje.

Existuje plán stvoření – smyslem života je stvořit stvoření a naplnit ho neohraničenou rozkoší. Vše co se děje ve na tomto světě se děje pouze za tímto jedním záměrem.

Neomezenou realitu okolo nás vnímáme skrze našich pět smyslů – zrak, sluch, čich, hmat, chuť. Tyto informace interpretujeme skrze naše programy a to co ony vytvoří je naše realita. Nezáleží na tom jak moc citlivé jsou naše smysly, ale záleží na tom co se stanu uvnitř nás, jak tyto informace zpracují a vyhodnotí naše programy, které následně generují realitu. Co je ten program co nás omezuje? program se nazývá egoismus. Egoismus – sebe zájem, jenž se ptá co je v těch smyslech a realitě pro mě, jak mě to ovlivní?

Cílem stvoření je stvořit stvoření a přivést tuto bytost k neohraničené rozkoši.

Program se jmenuje egosimus (vůle přijímat – stvořeno) – klade si – nám otázku typu: Jak mě to ovlivni, co z toho budu mít. Všechny smysly jsou ovlivněny tímto programem a máme problém – nemohou nám říct co se nachází a děje ve skutečné realitě.

Abychom tedy poznaly co nás ovlivňuje, co je vyšší realita, musíme tedy vyvinout další smysl, ten nazývají Kabalisté šestým smyslem.

Jakýkoliv pohyb se děje, je výsledkem toho, že nejsme spokojeni s tím kde jsme, nebo čekáme, že budeme spokojení více tam kde budeme, nebo s tím co uděláme. Nedostatek naplnění rozkoší a síla touhy je to, co motivuje vše v realitě.

Touhy a jejich kategorie
první 4 jsou z fyzického světa
1.přežití – sex, jídlo, přístřešek
2.bohatství – to je nashromáždění první kategorie
3.mít moc – mít moc znamená kontrolovat touhy první a druhé kategorie
4.poznání – zahrnuje všechny předchozí – dojdeme jejím získáním k pochopení, že nás také nemůže naplnit.

pátá úroveň je z duchovního světa
5.bod v srdci (je součástí vyšší reality a má duchovní aspekt) – tato touha není z tohoto světa, je z vyššiho světa a může nás dovést do vrchního světa.

Vůle přijímat (egoismus) nás nutí prožívat utrpení, omezenou existenci, izolaci a vše co shledáváme obtížným. Objektivní realita – vůle věnovat, nemůžeme to cítit protože jsme na druhé straně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď