Nový typ větrných elektráren, rozumíte principu?

Nove vetrne elektrárny Vortex BladelessRád sleduji vývoj nových alternativních energetických zdrojů. Cítím, že je to třeba i podporovat, protože současné drahé energie vysávají nejen finančně nás, ale hlavně planetu. Firma Vortex Bladeless vyvíjí nový typ větrných elektráren, které nepotřebují vrtule a fungují na principu zachycení energie z vibrace. Tento princip snad přinese nižší výrobní náklady a vyšší dostupnost pro obyčejné lidi.

 

 

Jak funguje nový koncept větrných elektráren

Podpora vývoje 
Firma založila na výrobu prvního funkčního typu veřejnou sbírku tzv. crowdfunding. Na téže stránce jsou vidět i první prototypy a hlavně jejich vize, jak je vyrábět za cenu dostupnou obyčejným lidem. Jsou to kluci šikovni a je třeba je podpořit, tak jim zasílám alespoń 10 dolarů, abych přispěl a podpořil dobrou věc. Pokud vás to zajímá více a chcete je i podpořit, mrkněte na stránku https://www.indiegogo.com/projects/vortex-bladeless#/story

Pozorování přírody, aneb co na to naše šikovné české ruce?
Je zajímavé, že mi tento článek přišel právě v době, kdy již několik týdnů pozoruji přírodu a myšlenka zachycení větru mě také napadla. Často jsem pozoroval stébla trávy a říkal si, jak tuto energii převést do energie elektrické. Přiznám se, že nejsem moc technický typ a pasáži o převodu energie jak ji vysvětluji moc nerozumím. Rozumíte tomu někdo z toho videa jak to dělají? Myslím, že je to i námět na zkoumání a pro šikovné české ruce pustit se do takového obdobného vývoje. Já sice nejsem technický typ, ale uměl bych to podpořit propagací přes internet a organizačně. Je zde někdo z čtenářů, kdo chápe onu konstrukci a zkusil by experimentovat? Pokud ano, napište do komenářů třeba se do něčeho českého pustíme.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *