Proč stavět či pobývat v blízkosti megalitických staveb a menhirů

menhiryLidé v dřívější době dobře věděli, že země má místa, která jsou pro pobyt člověka pozitivní, dobíjí ho energií a prospívají jeho zdraví. Nazývají se místa s pozitvním vyzařováním, či energetické body země.
Už od pradávna lidé na těchto místech stavěli megalitické stavby z kamenů ve tvarů kruhů, či rozmísťovali tzv. menhiry, což jsou samostatně umístěné vysoké kameny.

 

 

Význam megalitických staveb
Megalitickou stavbou označujeme seskupení kamenů do nejrůznějších útvarů, nejčastěji kruhů tzv. kromlechů. Megalitické stavby umožňují propojení matky země z vesmírem, což je uváděn jako nejpravděpodobnější důvod, proč tyto stavby byly budovány. Je třeba si uvědomit, že lidé před stovkami let neměli k dispozici nákladní auta s jeřáby a postavit uskupení kamenů bylo mimořádně náročně. Je tedy zřejmé, že museli mít pádný důvod, proč se do této činnosti pustit a vynaložit tolik energie k vybudování těchto staveb. Energie megalitických staveb funguje ozdravně a pozitivně nejen na člověka, který je v této stavbě ale i pozitivně na celé okolí. 

Co jsou Menhiry?
Menhir Kamenný pastířZ překladu men – kámen a hir – dlouhý. Doslovně tedy dlouhý kámen. Menhiry jsou tedy úzké a dlouhé kameny svisle zapuštěné do země. Většinou v přírodním tvaru bez známek opracování. Jejich umístění a rozmístění po celém světě je právě většinou na spojnici energetických liníí.
Na obrázku je jeden z nejznámějších českých kamenných menhirů  „Pastýř“.

 

 

 

Kromlech
kromlech Kromlech je označení pro kameny (menhiry) seskupené do kruhu, oválu či elipsy. Součástí některých kromlechů je i menhir vztyčený uprostřed tohoto seskupení.
Opět je spousta dohadů a teorii o využití kromlechů od rituálních obřadů až po léčebné účinky. Na celém světě jsou dochovány tisíce těchto kamenných kruhu, z nichž asi neznámější je Stonehege v Anglii. Na obrázku je kamenný kromlech ze severu Anglie.

 

 

Kamené řady
rady kamenuDalším zajímavým seskupením jsou tzv. kamenné řady, tedy desítky či stovky kamenů rozmístěny za sebou v několika řadách. Jedna z tézí o jejích významu uvádí, že se jednalo o cesty pro přesun energie, kdy kameny sloužily jako přenašeče.

 

 

 

Na světě jsou tisíce megalitických staveb, jež mají svůj příběh či spíše tajemství o kterém se můžeme jen dohadovat, nebo také zkusit sami rozpoznat, či jen v blízkosti této stavby být a využít její krásné a pozitivní energie k našemu pobytu v ní. To co obdržíme už záleží na nás, zda to bude léčení či napojení se na naše vyšší já, nebo komunikace s jemně hmotnými světy. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *