2 díl – Jak napsat knihu – Důležité otázky než začneme psát

jak napsat vydat a prodavat tistenou knihuV dnešním díle seriálu „Jak napsat a vydat tištěnou knihu“ si položíme důležité otázky, na které bychom měli znát přesnou odpověď než se pustíme do vlastního psaní knihy. 

Otázka první: Proč chci knihu psát?
Tato otázka patří k nejdůležitějším. Proč jsem se vlastně rozhodl napsat knihu? Z jakého důvodu? Ano, začínáme uvědoměním u nás samotných. Je důvodem to, že se chci stát spisovatelem, vydělat peníze, být slavný, vyzkoušet si napsat knihu, či lidem předat hodnotu? Nesoudím zde žádný z výše uvedených důvodu nebo jakýkoliv jiný, jen doporučuji si tuto otázku odpovědět na začátku, neboť pak psaní bude podřízeno tomuto cíli.

Otázka druhá: Co má přinést kniha lidem?
Už víme proč knihu chceme psát směrem sami k sobě a nyní si pojďme uvědomit, co má kniha přinést čtenářům? Má je pobavit, inspirovat, rozbrečet, donutit k zamyšlení, něco naučit či jim předat poselství?

Otázka třetí: Vydat tištěnou knihu či eBook, nebo obojí?
V předchozím díle jsme toto téma probrali podrobně, více zde. Nyní je na čase se rozhodnout.

Úkol – Než se pustíme do psaní, napište si odpovědi na výše uvedené otázky 
Doporučuji si odpovědi na tyto otázky napsat. Psaním si utřídíte myšlenky a můžete získat nový pohled na to, proč chcete a jak tištěnou knihu budete psát.

Příklad: Moje odpovědi k první tištěné knize co píšu (Vyjde v dubnu 2015) Odpovídám sám sobě
1. Proč píšu knihu
Při svoji práci se setkávám se spoustou lidi, kteří řeší stejnou životní situaci jakou jsem řešil i já před lety. Mnoho lidí si v dnešní době uvědomuje fakt, že je nebaví práce kterou dělají a hledají cestu jak to změnit.
Sám jsem si touto změnou prošel a cestu našel. Proto jsem se nyní rozhodl, napsat knihu, předat zkušenosti, tipy a inspiraci, neboť to co jsem řešil,  jaké odpovědi a cestu jsem hledal, hledá dnes spousta lidí.

2. Co má přinést kniha lidem?
Kniha má inspirovat a hlavně má být návodem, jak najít svoji vlastní cestu k vyřešení této otázky: „Jak přestat chodit do práce, která nebaví a začít dělat to co člověka naplňuje – najít své životní poslání.“
Kniha má nabídnout lidem i odpovědi na otázky a na strachy, které se v souvislosti s touto změnou vynoří a je třeba je řešit a postavit se jim. Kniha má také předat poselství, že každý může najít své poslání a žít šťastný a naplněný život.

3. Vydat tištěnou knihu či eBook, nebo obojí?
Rozhodl jsem se jednoznačně pro tištětnou knihu. Kniha povede k zamyšlení, bude i návodem a lidé budou vyzvání k zápisu uvědomění toho co si po přečtení ujasní přímo do knihy. Navíc tištěná kniha má svoji duši, proto jsem se rozhodl knihu pouze vytisknout.

_______________________________
A co vy? Již jste se rozhodli pro psání a vydání vaší vlastní knihy? Můžete na ní začít pracovat a dělat souběžně se psaním tohoto návodu jak na to. Již brzy bude další díl.

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂
Vladimír

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *