Pro uzdravení z nemoci je třeba řešit obě příčiny původu

živá stravaPřátelé, docela často dostávám otázku v tomto smyslu: „Zlepšil jsem podstatně stravování a přesto jsem se z nemoci neuzdravil, jak to?“ Je to tak, změnit stravu neznamená většinou se zcela uzdravit z nemoci, je to pouze polovina cesty.

Povím vám o dvou základních předpokladech k uzdravení. Tak jak to vnímám, mám zkušenost a v okolí jsem poznal.

Každé nemoc má dle mého úhlu pohledu dvě základní příčiny
– První je naše životospráva a stravování
– Druhá je naše chování k nám samotným a k okolí

To se vztahuje na většinu onemocnění tzv. civilizačních chorob. Samozřejmě na jednotlivá onemocnění má každý z důvodu rozdílný vliv, ale tohle je podstata.  Jsou pak ještě nemoci původu karmického, kdy si bereme něco tzv. z minulých životů – karmickou zátěž.  Například, když jsou malé děti vážně nemocné, či se s nemocí nebo postižením již narodí. Tomu se ale věnovat nebudu, na to jsou jiní odborníci.

Začal jsem jíst zdravě,ale moje zdraví se nelepší, jakto?
Jak víte, doporučuji hodně živou stravu k pročištění těla a prevenci nemocí. Tuto větu mě ale píše více lidí, že zlepšili stravu, začali pít ovocně štávy, přestávájí jíst maso, ale zdraví se zlepšilo mírně či vůbec. Otázka zní: „Tak jak je to možné, když tvrdíš, že strava je tak důležitá?“

Duchovní příčina nemocí – druhá část k uzdravení
To jak se chováme k sobě samému, svému okolí, jak jednáme s ostatními, jak myslíme, co říkáme a co pak konáme, tvoří druhou a to stejně důležitou část pro uzdravení těla i ducha.
Proč jste dostali určitou nemoc? Máte pokoru podívat se pravdě do očí? Jak vaše chování a emoce vyvolaly tuto nemoc? Zeptat se, co se vám snaží nemoc v životě ukázat? Zamyslet se co máte dělat jinak? Proč vás nemoc zastavila? Pokud máte pokoru si přiznat, že vaše chování a emoce se podílely na vzniku nemoci, můžete svůj přístup k životu napravit a tím poprosit i o odpuštění a začít s léčbu po duchovní stránce.
Pokud máte pokoru a dokážete si přiznat pravdu, pak vám může pomoci krásná kniha od p.Hrabici Co nám tělo říká. Tam najdete k jednotlivým nemocem podrobné vysvětlení jejích duchovní příčiny a vašeho chování, které nemoc vyvolalo. Je pak na vás, zda to přijmete a změníte se, či nikoliv.

Sám jsem se o tom několikráte přesvědčil. Například pochopil příčinu, proč jsem dostal boreliozu. Neléčil jsem ji antibiotiky, ale jen živou stravou a pokorou v nápravě svého chování k ostatním.

Uvedeme si příklad: Vysoký tlak
Někdo říkal, že jíst prášky na vysoký tlak je prý v dnešní době naprosto normální. To je prohlášení, že? Pokud samozřejmě chcete, tak je jezte, dobrou chuť 🙂

Nebo je druhá možnost:
1.Postupná úprava stravy
Vynechání, či nejlépe úplné omezení masa, mastných věcí a alkoholu. Zařazení živé stravy do jídelníčku, pití ovocných šťáv a smoothies. Jak na živou stravu si můžete stáhnout ebook zde.

2. S pokorou si přiznat své chování a napravit ho, aneb duchovní příčina vysokého tlaku
Člověk vytváří velký tlak na svoji duši. Je pod stresem, snaží se vše řídit a podřídit okolí svým požadavkům. Vytváří tlak na okolí a to zpětně na něj. Žije pod nadvládou rozumu, potlačuje projevy srdce a ducha. Nesmí mu nic uniknout, má široký okruh zájmů a je orientován převážně na materiální statky.

Kombinaci zda maso a prášek, či zdravou stravu a pokoru se změnou chování, to už je volba na každém z nás 🙂

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂
Vladimír

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *