Lotosový porod – co znamená a jak probíhá v domácím prostředí

Co je a jak probíhá lotosový porod v domácím prostředíPřátelé, dnes vás tématem asi trochu překvapím 🙂 Jedna duše se rozhodla a vybrala si Lucii a mě jako své nové rodiče. Čekáme děťátko.
Zjišťujeme informace o možnosti alternativního porodu, co a jak. Potkali jsme se s Danem a Zitou, kteří byli ochotní sdílet své zkušenosti s Lotosovým porodem v domácím prostředí. Jako vždy, měl jsem sebou kameru, abych užitečné informace mohl šířit dál, ku prospěchu všem …

4 Replies to “Lotosový porod – co znamená a jak probíhá v domácím prostředí”

 1. Blahopřeji k radostné zprávě! Těším se na nový okruh témat, která se tady na blogu nejspíš budou objevovat 🙂

 2. Drahá Lucko, drahý Vláďo,
  nádherná novina, vědomí lidé navštívení další vědomou bytostí. Ráda bych s vámi sdílela moje zkušenosti se čtvrtým porodem, protože to vnímám jako velmi zajímavé a velmi inspirativní, v tomto komentáři to vezmu jen ve zkratce.
  Já chtěla rodit doma, manžel ne, tak jsme se domluvili na tzv.ambulantním porodu v porodnici, kde jsme předtím rodili už třikrát. Bydleli jsme asi 400m od porodnice. Ráno jsem odeslala manžela se třemi dětmi na výlet, na porod to nevypadalo, nicméně pár kontrakcí a už jsem je volala zpět. Než se stihli vrátit, už byl porod pěkně rozběhnutý a já už scházela, spíš sjížděla po zábradlí ze 3.patra, abychom do porodnice došli. Přesně na půli cesty mezi domem a porodnicí mi praskla voda a já věděla, že už nikam nedojdu. Kontrakce se změnily a já věděla, že miminko jde ven, opřela jsem se o zeď, sjela do podřepu a na dvě kontrakce jsem malou po indiánsku vytlačila – na chodníku v centru Brna o půl druhé odpoledne. Manžel bez paniky vytáhl z kufříku ručník, malou, která měla 4,2kg, jsme si vytáhli, já ji odsála nosem a počkali jsme na personál porodnice, který dobíhal jako v nějakém televizním seriálu. I takhle může vypadat snesení ducha na zemi.
  Pokud byste chtěli prohloubit toto sdílení, je možno se mi ozvat na mail, rádi vás tímto příběhem provedeme.
  Přeju plynutí i zrození bez strachu, s láskou a krásou.

 3. Vlado, muzu jeden nazor jako reakci na video? V pupecni snure nejsou nervova vlakna, cili dite to odstrihnuti neboli (ani pri tom neplace). V prirode samice placentu odkousne (coz bylo take zmineno). Ja bych to tam nenechavala. Je treba pockat, az krev dotepe. Ja osobne bych plaventu nenechala spojenou s ditetem dele jak 24 hodin. Preji hodne stesti a hodne intuice a zdravi vsem.
  Martina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *