Příprava na život bez mobilu a 3 zásadní uvědomění

zivot bez mobilniho telefonu fPřátelé, včera jsem definitvně odpojil svůj mobil. Neutíkám do lesa žít na stromy, ani jsem se nezbláznil. Ba naopak, jedná se o velmi promyšlený krok.
Dnes s vámi budu sdílet nejen přípravu na odpojení, ale hlavně tři zásadní uvědomění, které jsem v průběhu přípravy získal.

 

První pocity po definitivním odpojení mobilu
Radost, úleva… volnost, klid. Žádné zmeškané hovory, žádné myšlenky typu: „Až zase pustím mobil, kdo mě sháněl, kolik sms či kolik změškaných hovorů“, prostě nic… klid…

Příprava na odpojení mobilu
Odpojení mobilu nebylo zkratovým impulsem. Tuto myšlenku a přání jsem v sobě hýčkal už tak poslední dva roky a na odpojení samotné jsem se téměř dva měsíce pečlivě připravoval. Mobil je s náma všude provázán a všichni považují za automatické, že ho máme. Bylo potřeba zařídit:
– V bance zajistit k používání plateb elektronický klíč.
– Předělat koncepci pobytu ve tmě, upravit web a vše na to, že se povede komunikace pouze na skype a emailu.
– Dohodnout se s rodinou na fungování. jak se budu starat o naši babičku, která už moc nemůže chodit.

První uvědomění Odpovědnost
Uvědomil jsem si, že musím vše co dělám plánovat a řešit odpovědně do posledního detailu. Komunikuji a scházím se spoustou lidí, ať již při pořádání seminářů či pobytů ve tmě. Nemít telefon k dispozici v moji činnosti znamená více než 100% přípravu a perfektní zajištění všeho co pro lidi dělám a poskytuji. Není tam prostor proto známé: „To se pak nějak udělá a zavoláme si“.

Druhé uvědomění Důvěra na místo strachu
Co budeš dělat, když se stane tohle, a když ono atd. Nestane! Uvědomil jsem si. jak je důležité pracovat pouze s pozitivní myšlenkou, nemít žádné strachy a obavy. Vše dopadne tak jak má, tohle mě učí ještě větší důvěře v život.

Třetí uvědomění Můj život
Čelil jsem opravdu nemalému tlaku. Řeči typu ty jsi se úplně zbláznil, nejsi normální, to nejde, nedělej to, dopadneš špatně. co když se něco stane, já tě svůj mobil nepůjčím atd.
Tlak byl opravdu docela silný zejména z moji rodiny. Čím více na mě všichni takto tlačili, tím více jsem si uvědomoval jednu zádní věc. To je můj život a já si ho budu žít jak budu chtít, ne podle něčích představ či obav.

Za pár týdnů napíšu první zkušenosti…

3 Replies to “Příprava na život bez mobilu a 3 zásadní uvědomění”

  1. Vladimíre, gratuluji k tomuto rozhodnutí a vím, že první zkušenosti budou veskrze pozitivní. Jsem podnikatel (vydavatelství a vývoj software) a klienty jsem ‚naučil‘ komunikovat výhradně přes email. Telefon neruším, protože je pro mně skutečně v některých situacích důležitý, ale učinil jsem účinné opatření proti otravným telefonátům: Namluvil jsem hlásku u hlasové schránky, kde mám prosbu k použití emailového kontaktu a v telefonu jsem si povolil vyzvánění jen pro určitá čísla (rodina a pár přátel). Telefon mi zazvoní možná tak dvakrát do týdne, přičemž mi zůstává možnost v případě potřeby komukoliv zavolat. Toto opatření mi přineslo obrovskou míru svobody a hlavně svatý klid, který bych přál zažít každému.

  2. Vladimíre, také se přidávám ke gratulaci :-), já jsem mobil opustil před jedním rokem, kromě aspektů, které popisuješ v článku přidávám ještě posílení intuice, větší bdělost, epifýza si chrochtá blahem :-). Záření z mobilů je mrcha, lidem to časem dojde… Zdravím

  3. Super. Ja pocituji, ze mobil je nastroj sikany a fizlovani. Do svych asi 30 roku jsem tu krabicku taky nemel a … zivot byl plny a vpohode. Kdbych nemusel mit sluzebni mobil, tak taky bez problemu bez teto krabicky preziju… 🙂
    Jinak momochodem – proc je i tady povinny email? Co kdyz se rozhodnu zrusit emailovou schranku ? Nebo ?? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *