Proč neexistují Náhody, vysvětlení vesmírného zákona

nahody neexistujiPřátelé, věříte na náhody? Označujete někdy určitá setkání či situace ve vašem životě slovy: „To je náhoda“? Dnes se s vámi podělím o mé zjištění ze studia hermetizmu.Výklad jednoho z vesmírných zákonů pojem „náhoda“ eliminuje, tedy dokazuje, že žádné náhody neexistují.

 

To je ale náhoda! nebo osud?
Snad ani nespočítám, kolikrát jsem v životě tohle slovní spojení použil. Někdy jsem to ještě glosoval či někdo jiný slovy: “ To není náhoda, to je osud.“ Buch a zase opět mimo. Jak jsi krásná nevědomosti:)
O to více se nyní usmívám, když jsem se dozvěděl pravdu. Pravdu realitvní mé znalosti fungování vesmíru.

Vesmírný zákon:
„Každá příčína má svůj následek a každý následek svoji příčinu“

V celém vesmíru není nikdo a nic, co by se mohlo tomuto zákonu vyhnout. Vše uvnitř vesmíru je mu podřazeno.
To co nazýváme „Náhoda“ je stav situace kterému nerozumíme, či si nejsme schopni všechny vzájemné a předcházející souvislosti propojit, abychom pochopili, že právě ony (příčina) mají nyní svůj následek. Proto v naší lidské omezenosti a neznalosti jsme začali použivat slovo náhoda.

Ve skutečnosti by bylo přesnější vyjádření třeba v tomto smyslu: „V tuhle chvíli nerozumím jak mohla vzniknout tato událost a nedovedu si ani představit, jaké příčiny této události předcházeli.

Uvedeme si příklad – Je náhoda, že čtete tento článek?
Často od čtenářů dostávám email ve znění: „Náhodou jsem se dostal na vaše stránky, či Dnes úplně náhodou jsem se k vám po několika měsících přihlásil“. To že to není náhoda již víme. Předcházelo ji několik stovek, tisíců a možná i více příčin, než došlo k situaci, že někdo čte tento článek. Ten řetězec příčin je tak velký, že si ho sám ani neumím představit.

Zkusme se jen zlehka podívat blíže. Příčina první – před léty jsem se rozhodl blogovat a další následují jedna za druhou. Před pár dny jsem začal studovat hermetizmus, dnes jsem dříve skončil s práci, můj syn dnes nechtěl hrát večer hru, já přemohl únavu a rozhodl se napsat tento článek. A teď ještě delší sled příčin mohl a možná i byl na vaší straně. Pak je výsledkem to, že čtete tento článek. Tak to je… náhody neexistují …

Zdroj: Učení Hermetizmukniha Kybalion Tři zasvěcenci

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂
Vladimír

3 Replies to “Proč neexistují Náhody, vysvětlení vesmírného zákona”

    1. Dobrý den,
      dokáži si jasně představit, že každý následek má svou příčinu (nebo několik) ale tak, jak to může jít do nekonečna, tak to muselo někde začít. A to je spíš filozofiká otázka….co bylo prvotní příčinou? Ale ta musela být příčinou nějakého následku….to je pro mne perpetum mobile do minulosti. Dokážete mi dát odpověď? Nejlépe na email. Děkuji, Milan.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *