Proč pít vodu ze studánek a jak ji dopravit domů

Jak pro vodu ze studanek s Vladimir Bohm czPřátele, dnes se ještě vrátím k pití vody ze studánek. Tedy opět na téma, jak udělat něco pro své zdraví. Povím vám o technickém řešení, jak vodu z lesa dopravuji do pohodlí domova.

Proč pít vodu ze studánek
Jen v krátkosti si zopakujeme to nejdůležitější. Lidské tělo je tvořeno přibližně ze 70% vodou. Je tedy velmi důležité, jakou vodu do těla doplňujeme, protože se jedná o základní stavební prvek pro naše buňky. Pokud pijeme nekvalitní vodu, či různé chemické nápoje, šťávy a alkohol, musí naše tělo tyto „nechtěné látky“ odbourat a následně vyloučit z těla ven. Což se samozřejmě úplně nepovede a tyto látky ve formě toxinů v nás zůstávají a zhoršují zdravotní stav.
Na naší úžasné planetě máme ještě pořád úžasný dar a možnost získat zdarma čistou vodu, vodu ze studánek. Zkusme se zamyslet nad pitím čisté vody ze studánek, tedy jak udělat něco pro naše tělo každý den.

Hlavní důvody proč pít a jezdit pro vodu ze studánek:
– Podpora zdraví a čistění organismu
– Šetříme přírodu a nepodporujeme odběr plastových lahví
– Ušetříme za nákup předražených a nezdravých nápojů

Více informací o pití vody ze studánek a o databází studánek v České republice najdete v článku zde.

Jak dopravit vodu ze studánky do pohodlí domova
Myšlenka jít do lesa pro vodu je krásná a procházka úžasná. Zbývá tedy pouze vyřešit, jak dopravit vodu domů. Povím vám, jak to dělám já.

Nejprve jsem jezdil pro vodu a čepoval ji do plastových lahví. Plastové lahve nejsou zdravé, takže to vám nedoporučuji. Přemýšlel jsem nad demižony, ale tam by se zase muselo řešit přečerpávání vody do lahví při pití.
Za tohle co napíšu mě nebudou mít rádi provozovatelé kiosků na mléko, ale zakázané to není 🙂 U kiosků na mléko je vždy jeden automat a tam se prodávají skleněné láhve o obsahu 1 litr za 10 kč. Koupil jsem si jich 24, neboť to je přesný počet lahví, které  se vlezou do plastové bedýnky na maso. Bedna má nosnost 30kg.
Zbývalo ještě vyřešit poslední a to jak dopravit bednu z lesa do auta, aby se s tím jak se říká „Nemusel člověk tahat v rukách“. Za cca 1000 kč jsem koupil rudl. Výhodou této „sestavy na vodu“  jak ji používám je, že pohodlně načepujete vodu a po jednotlivých lahvích pak spotřebováváte. Odvoz vody na rudlu je v pohodě a bez problému ujedu několik stovek metrů.

Opravdu „Na zdraví“ si můžeme nyní přiťuknout studánkovou vodou…

Podívejte se na fotografii pozorně, jak voda v lahvích vyzařuje energii… Zvažte, zda procházku do lesa pro zdravou vodu nevyměníte občas či napořád za nákup „Drahé, nezdravé a chemicky ošetřené vody z obchodů“ Volba je na každém z nás…

Přeji vám krásny den…  s úctou, láskou a úsměvem 🙂 Vladimír
Jak pro vodu ze studanky

4 Replies to “Proč pít vodu ze studánek a jak ji dopravit domů”

 1. Já jen doplním, protože tyto lahve na studánkovou vodu dlouho používám, že je tam jedna nepříjemnost. Ty vršky u lahví z mléčných automatů dost brzy rezaví. Rez se mi pak přenáší na závit lahve a nevím, zda je to stále tak zdravé, „cucat“ tuto rez… Tak ještě kupujeme mléko v podobné sklenici 0,75l s červeným vrškem, který je velikostí stejný a navíc nerazaví… A nebo to u těchto lahví řešíte jinak?

 2. Velmi pěkný a přínosný článek. 🙂 Po jeho přečtení jsem ihned druhý den zajel do obchodu a koupil mě i přítelkyni skleněnou láhev na vodu. 🙂 Voda ze skla chutná mnohem lépe a pitný režim se ihned lépe dodržuje. 🙂

 3. Dobrý den,
  prosím odpověděl by jste mi na dotaz:
  1) Jak dlouho po odběru vody ze studánky je možné ji pít? Nemnoží se v lahvi časem bakterie? Asi ano, že?
  2) V jaké teplotě vodu ve skle uchovávat, aby vydržela déle ?
  3) Za kolik dní po vyčištění toku studánky je možné vodu pít? Nedávno jsme ji pili druhý den po vyčištění a měla jsem horečku, křeče v břiše…od té doby se ji pít bojím… jen dodávám, že voda z té studánky se pije léta a pije ji tam celé okolí.
  Děkuji za odpověď. Ivana Lorencová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *