Dvě činnosti, které mě pomáhají nejvíce v osobním rozvoji a životě

blogování a natáčeníPřátelé, v rámci osobního a duchovního rozvoje jsem absolvoval spoustu seminářů, kurzů a přečetl hodně knih. Vše mělo vždy svůj význam a přínos.

Jsou ale dvě činnosti, které dělám pravidelně každý týden a ty mě posunují nejvíce. Pomáhají i v běžném životě, doslova utváří mojí osobnost, formují duši a myšlení. Dnes vám napíšu co mi každá z nich neustále dává a přináší.


Blogování

Rozhodnutí začít blogovat a sdílet to co žiji, čím se zabývám a jaké jsem získal zkušenosti, je bez nadsázky jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí. Blogovat jsem začal přibližně před dvěma roky a každý den děkuji za toto rozhodnutí, neboť mi přineslo tolik, že to ve své oblíbené psací stručnosti nepopíšu vše 🙂 Vyjmenuji alespoň hlavní přínosy:

1. Získal jsem desítky přátel a poznal spoustu zajímavých lidí.
2. Komentáře v článcích se mnohdy stávají několika násobně delší než můj článek a já z nich čerpám nejen zpětnou vazbu, ale moudra v nich obsažená mě dále inspirují.
3. Zklidnění mysli a uspořádání myšlenek. Při psaní článku se zastavím a formuji své myšlenky, pocity, emoce a píšu tak aby to mělo nejen formu, ale i inspiraci a přínos pro druhé.
4, Vybudování komunity. Web nyní navštěvuje cca 30 000 lidi měsíčně a na sociálních sítích ho sleduje cca 8 000 lidi. Tato komunita přátel mě zasílá nové inspirace a podněty.
5, Zpětnou vazbu pro mě samého. Často se vracím k některým článkům a čtu si své názory a myšlenkové pochody před pár měsící. To mi umožňuje vidět sebe a uvědomovat si změny, kterými procházím a kontrolovat cestu kam směřuji.
6. Otevření svoji duše světu. Jsem otevřený a vše sdílím. Dříve jsem takto nežil a je to úžasný pocit, nic neskrývat, na nic si nehrát, být sám sebou a sdílet svůj život s ostatními.
7. Podpora získání energie peněz. Věnuji se terapii tmou a téměř všichni lidé co ke mně na pobyt do tmy přicházejí jsou čtenáři blogu.
8. Na závěr, co mě každý den hřeje u srdce. Jsou to desítky děkovných emailů a komentáře od lidí, kterým mé blogování a natáčení videí pomohlo, či je inspirovalo na jejich vlastní cestě.

Natáčení videí
To jsem si tak jednou řekl, že natočím video místo psaní. Stoupnout si před kameru a něco říct vypadá jednoduše. Jednoduché také je 🙂 Ale 🙂 Zkuste to 🙂 Skoro vždy když video stáhnu a podívám se na něj, tak si říkám: “ Panebože, jak to mluvíš, pořád se opakuješ, zadrháváš, jak se u toho tváříš, gestikuluješ to je hrůza 🙂  Chudáci lidi co se na tebe musí celý den dívat a komunikovat s tebou :)“ a to se mám rad 🙂

Každé natočení videa a pohled sám na sebe mi říká, co vše na své komunikaci chci zlepšit a na co si dávat pozor. Nechci ze sebe udělat někoho kdo nejsem, ale vidím sám obrovský prostor pro zlepšení sebe samého v mnoha výše uvedených oblastech.

Jak blogovat
vladmir bohm jak blogovat a vybudovat navstevovany webBlogování a natáčení videíí jsou činnosti, které mě formují a pomáhají zároveň.

Chcete začít blogovat, natáčet videa, či se naučit propagovat svůj web díky blogu a vybudovat navštěvovaný web? Napsal jsem ebook, který vás provede touto oblastí od tvorby blogu, přes psaní článků, točení videí až po to nejdůležitější, což jsou možnosti jak svůj blog dostat k lidem kteří ho mají číst.

 Více o ebooku Jak blogovat – zjistíte zde.

 

 

 

 

Pojďme se zasmát na můj účet 🙂
Takto to zkouším, či to se děje před kamerou než vám připravím video. Jak se rozběhnu tak už nezastavuji, videa nestříhám a nijak neupravuji, to jsem já 🙂

nataceni videa pokusy 2nataceni videa pokusy

S úctou, láskou a úsměvem přeji krásný den 🙂
Vladimír

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *