Výsledky testů a rozbor krve po roce stravování 100% živou stravou

vladimir bohm výsledky testu po roce na živé stravěPřátelé, po roce stravování živou, tedy pouze tepelně nezpracovanou zeleninou a ovocem, jsem se rozhodl podstoupit kompletní lékařské vyšetření.
Podrobná lékařská zpráva potvrdila můj perfektní zdravotní stav i navzdory tomu, že nejím nic vařeného, žádné maso, mléko ani doporučované vitamíny. Více Vám sdělím ve videu a kompletní lékařskou zprávu naleznete zde v příspěvku. Něco mi ale přeci jen chybí či spíše ubylo 🙂

Po roce na vitariánské cestě
Je to už více než rok, co jsem přešel na 100% příjem pouze živé stravy. Když jsem si nechal udělat rozbor krve po třech měsících (naleznete zde), spousta skeptiků říkalo: „Teď máš výsledky dobré, ale počkej, až ti dojdou zásoby minerálů a dalších prvků v těle. Přátelé, nic nedošlo, ba naopak 🙂 Cítím se skvělé a můj zdravotní stav, viz. výsledky je perfektní. Navíc mám vysokou hodnotu železa v krvi což je dobře a za to děkuji zeleným smoothies. Minulý rok jsem měl dle výsledků „Nějaký zánět jater“. Nijak jsem tuto informaci neřešil a držel jsem se pouze přechodu na živou stravu. Nyní jsou i výsledky jater v pořádku, žádný zánět.

Co mi po roce ubylo a NE chybí 🙂
Je to hlavně nadváha. Touto cestou vitariánství jsem ukončil druhý rok “ čištění“ těla, kdy jsem celkově zhodil 38 kg nadváhy. Také zmizeli první šedé vlasy, které se mi sem tam už začali objevovat. Neměl jsem jich mnoho, ale teď už nemohu najít žádné.

Výsledky
odber krve 2014 vladimir bohm 1

odber krve 2014 vladimir bohm 2

Co říci závěrem?
Děkuji živé stravě, cestě po niž jsem se vydal. Cestě zdraví, která je otevřená všem…

10 Replies to “Výsledky testů a rozbor krve po roce stravování 100% živou stravou”

 1. Sám jsem vitarián a sám s tím naprosto souhlasím, ale mám tady pár výtek. Za prvé, v těch dokumentech nejsou vitamíny a tak jako veganům, by Vám měl chybět hlavně B12. Na druhou stranu vitariáni ve Francii konzumují sýry z nepasterovaného (syrového) mléka (což je u nás prakticky nemožné sehnat) a tento problém nemají.
  2) Je pravda, že člověk si zvykne na přirozené chutě a může jim věřit a pak si nemusí hlídat, co jí. Jenže pokud jsem to správě pochopil, tak užíváte doplňky typu Chlorella, a tak by bylo dobré zmínit kolik čeho. Nemluvě o tom, že pokud někdo posiluje – jako já – tak si bílkoviny hlídat musí. A v zimě by Vám měl chybět vitamín D (pokud není vyjímečně slunečná zima)
  Každopádně děkuju za inspirující informace 🙂

  1. R.O.: pokud jsi opravdu vitarian jak potom to o cem pises resis? A o tech dvou dalsich argumentech je toho na internetu spoustu, staci chtit najit:-) Nicmene k vitaminu D se prece jen zeptam, jaky je v tomto argumentu rozdil mezi vitarianem a masozravcem? slunce sviti snad (jeste zatim) pro kazdeho stejne. A i pokud jsou jine zdroje nez ze slunce tak vstrebatelnost je diskutabilni. Takze jedinym overenym a dokazatelnym zdrojem vitaminu D je slunce a jeho dlouhodobe vstrebavani kuzi.

  2. A jen ještě k těm bílkovinám: co třeba takový vůl (nejedná se o srovnání týkající se čehokoli jiného než bílkovin). Ten má mnohem větší svalovou hmotu a jí v podstatě jen trávu… A nebo jiní býložravci: kůň, býk, gorila – obrovská svalová hmota – silnější než člověk, nedostatkem bílkovin netrpí, taková kráva jich má dokonce tolik, že je schopna je dodávat i do mléka, které pak člověk v obecně uznávaném konvenčním paradigmatu chápe jako zdroj bílkovin, slon, žirafa – obrovská těla – větší, těžší než člověk, zajíc – pružnost rychlost – rychlejší než člověk…
   A všichni bez výjimky to jsou 100% vitariáni 🙂

 2. Ahoj Vladimíre.
  Díky za Tvoji aktivitu, je jistě velmi záslužná, aspoň z mého pohledu.Já osobně koketuji s přechodem na 100% raw.
  Uzeniny, maso mi nechybí jen stále „ujíždím“ na pořádném chlebu, žitný, a sýry. Ty kvalitní ementály a jiné zrající.
  Ve videu mluvíš o luštěninách. Ty pořídíš v běžném obchodě a provedeš s nimi jakou úpravu?
  Jaký používáš mixer a odšťavňovač, pokud můžeš prozradit.
  Pokud je tato informace v některém z článku či videí tak se omlouvám, protože jsem všechny neviděl a vše nepročítal.
  Děkuji za odpověď a Tvoji činnost.
  Zdravím Tvoje Zdraví. Olda
  P.S.
  Dovoluji si Ti tykat, mám o nějaký křížek navíc a pak se cítím být členem stejné „bandy“ raw-istů i když né ještě 100%.Olda

 3. Krásný den, Vladimíre 🙂
  Vaše sdílení osobní zkušenosti je úžasné ! 🙂

  K těmto testům by mě zajímaly ještě jiné výsledky:)
  Jelikož právě začínám pozvolna s RAW stravou a teprve začínám mírně chápat souvislosti, ale mám zatím pořád spoustu otazníků…tak bych se Vás chtěla přímo zeptat…

  Nevím zda znáte paní Hanu Bláhovou, která léčí nemoci na základě likvidace parazitů v těle…
  Víceméně jde o to že pokud člověk má jakoukoli nemoc a překyselený organismus, tak má v těle přemnožené parazity, kterí by tam vůbec neměli být.
  (léčí tak autoimunitní onemocnění jako? cukrovka, cron, ekzem,astma, alergie,… také roztroušenou sklerózu, atd se 100% úspěšností !!!)
  Nicméně léčí to prostřednictvím chemických léků, tvrdí že vyzkoušela snad vše přírodní, ale že nikdy přírodní cesta parazity neodstraní úplně a že se tak opět po čase rozmnoží !

  Moje otázke tedy je zda jste řešil i parazity?
  A zda se dá pomocí RAW stravy tyto parazity zničit?
  Popřípadě jestli víte o někom, kdo má takové zkušenosti?

  (Mám jít k pí Bláhové na měření, jelikož mám zdrav.potíže a přemýšlím jakou cestou se vydat)

  A jestli mohu, tak mám ještě jednu otázku…
  U RAW stravy mám problémy s tím že jsem slabá a motá se mi hlava…
  nemám pocit zasycení těla (nemyslím žaludku a standardního tlačení těžké vařené stravy)
  Mám zřejmě „rychlé spalování“ i když jsem dost hubená…
  je to normální? Je to o zvyku nebo co se s tím dá dělat… ?

  Děkuji za Vaše odpovědi.
  příjemný den
  Andrea*

  1. Ahoj Andreo,
   děkuji za tvá slova. Parazity jsem nikdy neřešil, takže ti nemohu bohužel odpovědět. Problém se „slabostí a nenasicení těla“ může být moc rychlý přechod na živou stravu, takže doporučuji pomalejší přechod a částečnou konzumaci stávající stravy.

 4. Krásný den, Vladimíre a všichni, kteří už jen tím, že jste na Vladimírových stránkách se snažíte něco změnit. Dík Vladimírovi můžete sdílet tyto zkušenosti a je úžasné, že nám všem vlastně tímto někdo pomáhá prozřít a vidět pravdu. Po lékařích člověk chodí, ale pomoci si musí stejně sám a najít správnou cestu za zdravím, radostí a energií. Jsem celiatička… a po přechodu na živou stravu se cítím po letech zase schopná žít naplno svůj život…. teprve teď se začínám zajímat o tento životní styl a cestu … je to cesta za světlem a zřejmě musím děkovat nemoci za tento dar… kéž bych uměla pomáhat jako Vladimír.

  Mějte se krásně a držím všem palečky

  Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *