Jak využíváme sexuální energii? Sedm stupňů Jakubova žebříku

jakubuv zebrik sexualni transofrmace a uvedomeniJakubův žebřík nám ukazuje na jakém vývojovém stupni se z hlediska zpracování sexuální energie nacházíme. Jednotlivé vývojové stupně nelze přeskočit. Musíme si je odžít a zakusit všechny jejich vlastnosti, tak abychom dosáhli a vydali se na cestu nejvyššího poznání.
Ikdyž stupně nemůžeme přeskočit, můžeme však pokud vědomně zacházíme ze sexuální silou,  velmi uspíšit náš vývoj a tím se rychleji posunout do předu na oněch příčkách.

 

 

Jednotlivé stupně Jakubova žebříku

První stupeň – Člověk jako nevědomá bytost
Jeho sexuální pud je řízen zvířecím instinktem a takový člověk má zájem sexuální energii vybít pouze za jediným cílem a tím je jeho uspokojení s jakýmkoliv partnerem. Do tohoto stupně patří i zneužití sexuální síly k perverzním sexuálním praktikám.

Druhý stupeň – Člověk zažívající první probuzení
První probuzení se vyznačuje hledáním vhodného partnera, zatím pouze po sexuální stránce.

Třetí stupeň – Člověk zažívající uvědomění v citovém životě
Díky uvědomění, tento člověk již hledá vyhovujícího partnera jak po duševní, citové, ale také sexuální stránce. Hledá vyhovující práci a touží po rodině.

Čtvrtý stupeň – Člověk uvědomělí na mentální úrovni
Tento člověk již hledá partnera vyhovujícího po všech stánkách, jak fyzických tedy sexuálních tak i emočních a duševních. Má silnou touhu po duchovní práci, touhu po vědění a studiu.

Pátý stupeň – Člověk probouzející v sobě magické síly
Hledá partnera s kterým splyne na úrovni duchovní i tělesné. Má vysoký stupeň sebeovládání. Opouští rámec zákonů vymyšlených lidmi, neztotožňuje se s měšťáckým způsobem života, avšak na druhou stranu je velice disciplinovaný a řídí se univerzálními zákony vesmíru a vyššího poznání podle božských zákonů moudrosti. Probouzí v sobě magické duchovní síly a tomu odpovídá jeho tvůrčí činnost.

Šestý stupeň – Člověk žijící v univerzální lásce
Žije ve stavu univerzální lásky. Projevuje se jako celek v duchovní jednotě s celým žijícím světem.

Sedmý stupeň – Člověk žijící jako součást vševědomí
Člověk, který se sjednocuje se svoji vlastní podstatou. Má uvědomění v podstatě, v Bohu : „Já a Otec jsme jedno“. Rozumí a žije tento výrok.

V průběhu jednoho lidského života nelze projít všechny vývojové stupně. Tedy od nejnižšího až po nejvyšší, protože rozdíl energie by nevydržela naše nervová soustava. Proto při postupování na Jakubově žebříku, musí člověk zažít více inkarnací, tedy převtělení se.
Posunu rychlejším tempem může člověk dosáhnout pomocí přeměny sexuální energie. Tedy pokud ji nevydává ven, ale používá ji (přeměňuje) k probuzení vyšších nervových a mozkových center, které jsou na nižších stupních vývoje člověka v latentním, tedy neprobuzeném stavu.

Jak přeměnit a transformovat sexuální sílu na vyšší si řekneme v následujících článcích.

PS: Pročítám si jednotlivé příčky a uvědomuji si svoji cestu životem. Nevědomě jsem prošel z první příčky až na pátou a teď vědomě jdu na šestou. Jak to máte Vy? Kdo z Vás vědomě z hlediska zpracování sexuální energie stoupá nahoru?

Článek je napsán volným vyprávěním na základě informací z knihy Sexuální síla a jóga od Elisabeth Haich. Více informací o této knize naleznete zde.

Související články o sexuální transformaci člověka naleznete zde.

5 Replies to “Jak využíváme sexuální energii? Sedm stupňů Jakubova žebříku”

 1. nechápem prečo sem pletú furt tú sexualitu a celibát a podobné veci ako z minulého tisícročia. podla mojej skúsenosti energia ktorá rastie a ktorá sa prebúdza v človeku je vedomie samotné – duchovná sila, osobná sila, a sexuálna energia je len jej modalitou. keď si človek pozbiere a uprace vedomie – svoju dušu a keď sa cez lásku zameriava na rast vedomia, tak to ukázní a usporiada aj jeho sexualitu. považovať ale sexuálnu silu za totožnú so silou vedomia je podla mňa omyl.
  samozrejme že to funguje a tak, keď sa človek na to takto zamerá, lebo zámer tvorí a človek môže prijať akýkolvek príbeh a ten sa mu potom zrkadlí v skutočnosti.

  treba ísť ale hlbšie. moja skúsenosť je že sila ktorá rastie je samotné vedomie a sexualita a celibát s ním má málo spoločného. sú len jeho produktami.

 2. Prošla jsem si to od jedničky až na konec nenásilnou formou, tak jak to ke mně přicházelo bez toho, že bych znala vědomě cestu. Můžu potvrdit, že jednotlivé příčky odpovídají skutečnosti. A cesta vede dál…vracíte se k sexualitě ale už netoužíte jenom po duchovním sladění ale stejné cestě partnera. Společném tvoření smysluplného projektu pro všechny. A vztahu více ve formě přátelství…nezávislosti. Pokud se týká celibátu…je to starý opotřebovaný název, ale vy prostě jenom netoužíte po tom, co zbytek světa má jako střed. Pro vás je sexuální energie dar Boží, protože díky ovládané sexuální energii dokážete plnit své sny navzájem. Energie, která pak skrze vás plyne je Boží Láskou a extáze trvá po celou dobu milování. Ne jenom krátký okamžik na konci. Věřte, že ta práce na sobě za to stojí. S Láskou Jana

 3. Jsme na přelomu 4/5. Uvidíme jak to půjde dál. Musím na sobě ještě hodně zapracovat:)
  na články o přeměně a práci s energií se těším.

 4. Jen jestli se nejedná o 7 stupňů orgazmů.Při tom sedmém stupni orgazmu partner řve jak tigr ?

 5. Nestačí jen mít silný kegellův sval a silnou vůli???
  A mrdat, dokud partnerka neusoudí, že má dost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *