Domeček na stromě

domecek ve stromePřátelé mám zase další nápad:) V místě v srdci které nyní buduji, (více zde) chci postavit takový domeček ve stromě. Spíše než domeček, je to letní přístřešek pro přespání, když za mnou přijedete na návštěvu, nebo budete před, či po pobytu v chatce ve tmě. Zkrátka úžasné útulné místečko pár metrů nad zemí pro přespání. Přátelé máme zde někoho, kdo umí se dřevem a pomohl by mně ? Více v článku.

Záměr je postavit takovou chatku (přístřešek) cca 5 metrů nad zemí mezi stromy. Rozměr přibližně 3 x 3 metry. Moje vize je jednoduchá konstrukce s kuláčů (pokácených stromů). Vše spojeno hřebíky a lany. Mám představu, ale rád si nechám poradit…. Nejprve asi udělat základovou desku, pak střechu ve tvaru pyramidy a k tomu stěny. V podstatě něco takového jako je na obrázku výše, jen bych to z dvou třetin zavětroval. Žádná okna, jen výhled na nebe. Střechu ještě nevím…  konstrukce z kuláčů a co poradíte, ať neprší na hlavu ?

Pomůžete mi?
Umíte se dřevem a věříte, že to za víkend zmákneme? Máte představu jak spojit dřevěné kulatiny lanem, hřebíky a to celé přidělat na strom, aby z toho byl takový pěkný přístřešek? Pokud ano a chcete mi pomoci, napište. Nabízím na oplátku možnost pobytu ve tmě, či něco s čím mohu pomoci zase já vám, nebo prací na Vašem projektu.

Neumíte se dřevem a chcete pomoct? Napište prosím do komentářů, budeme potřebovat i asistenty pro mistra tesaře – já jsem první asistent 🙂

Takhle nějak si představuji konstrukci.
Nějaký nápad a myšlenka jak na to, či jinou konstrukci? nechám si rád poradit
domecek ve strome

Fotky místa pro stavu – rozestavění stromů

misto pro domecek

 
Předpokládaný průběh

Začneme v sobotu brzo ráno v 9 hod – sraz na místě v místě v srdci. Nachází se u Prostějova – účástníkům sdělím přesné souřadnice 🙂
Na místě bude zajištěna po oba dny vitariánská strava. V sobotu večer bychom jeli přespat všichni ke mně domů do Prostějova. Večer se bude povídat, hrát na kytaru a meditovat 🙂 V neděli zpět na stavbu. V neděli počítám, že bychom dělali jen do oběda a po obědě si udělali výlet po okolí – upřesním.

Termín
Bude v Dubnu či Květnu 2014, upřesním později.

Kolik by nás mělo být?
Minimálně jeden tesař, který to bude řídit. Tři až 5 pomocníků.

Máte zájem se zúčastnit? Vložte prosím email do formuláře na této stránce ZDE, či se připojte na Facebooku. Vše je popsáno ZDE.

 

3 Replies to “Domeček na stromě”

  1. Dobrý den Vladimíre,moc fandím nápadu domku na strom.Pokud bych mohl pomoct jako učedník,rád bych nějakým způsobem aktivně pomohl. Práce se dřevem mě baví a těší i když jenom jako samouk.S ledas čím si poradím s truhlařinou,ale s tesařinou jsem čest ještě moc neměl.Rád se ale učím.Na termín 15-16. se mi snad podaří udělat volno,ale definitivně to budu vědět příští týden.Jinak pokud by náhodou byla možná spolujízda,rád bych se přidal.Jsem od Litomyšle.Když by možnost nebyla,tak mě příjíždí v 9 hod.vlak do Prostějova a nazpět v neděli jede taky.A mohl bych poprosit případně o telefon,radší komunikuji pusou než klávesnici.
    S pozdravem Víťa T.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *