Ukončuji 38 dní bez jídla. 34 dnů na šťávách a 4 dny na půstech, či na práně?

Tentokráte jsem se pustil vyzkoušet dietu, nebo to nazveme očistnou kůrou, která spočívá v pití pouze zeleninových či ovocných šťáv. Začalo to zcela neplánovaně. Jednoho dne jsem se probudil a ucítil, že nepotřebuji jíst… říkám si: „Už zase prána?“ Po chvilce mi přišla odpověď: „Vyzkouším čisté šťávy! proč ne :)“

Prvních 21 dní
Na začátku to bylo velmi pohodové. Tělo se sice muselo adaptovat z živé stravy na pití ovocných a zeleninových šťav, ale zvádl jsem to bez jakýchkoliv komplikací. Chodil jsem třikrát v týdnu do posilovny, zkrátka vše bylo jako vždy. První týden jsem pil více šťav, denně 4 až 5 litrů. Postupem času už tělo vyžadovalo méně a stačilo mě okolo 3 litrů šťáv na den. Váha byla stabilní, zhubl jsem pouze v obličeji. Průběh 21 dní jsem detailné popisoval zde.

Den 22 až 38
To už začínalo být zajímavější. Přibližně okolo 30 dne se začali dostavovat stavy rozšířeného vědomí a vnímání, tak jak jsem to zažil při 21 denním půstu. Přestalo mě bavit chodit do posilovny a místo toho jsem začal pravidelně dvakrát denně meditovat.Váha se držela a já se cítil v pohodě. Denní příjem šťáv se snižoval na 2 litry a cítil jsem se po nich už těžce, docela jsem se 2 litry za den přejedl 🙂

34 den jsem se probudil a zase dostal myšlenku: „Opravdu ještě musím pít ještě šťávy?“ Tak jsem přestal a zahájil nejezení… V tuhle chvíli nevím, zda to nazvat půstem či příjmem prány. Spiše cítím, že jsem měl možnost lehce ochutnat pránu. Když jsem zaměřil pozornost na dech, zavřel oči a zkoušel se nadechnout nosem, vnímal jsem modro zlatou energii jak mi proudí nosem a rozlévá se po zádech, až mě mrazilo. Měl jsem spoustu takových okamžiků.

Dnes jsem celou noc skoro nespal, nad ránem jsem dostal po 38 dnech hlad 🙂 Hlavně chuť na banán a na hrozny. Chvilku jsem přemýšlel zda pokračovat či začít jíst, když už jsem se dostal tak daleko. Chuť byla opravdu silná a protože se řídím pouze srdcem, bylo rozhodnuto a těším se na ovoce co si dnes nakoupím.

Ikdyž pořád cítím, že ještě nemám ani potuchu co ta prána ve skutečnosti je,  asi jsem dostal malou ochutnávku. Poděkoval jsem a ve vší pokoře se vracím zase na živou stravu. Není kam spěchat, nejdůležitější je cítit se šťastně a nic se neodmítat… ani chutě 🙂

Očistná dieta na šťávách – chcete vědět více?
Pokud s Vámi pití šťáv rezonuje a cítíte, že by jste chtěli vyzkoušet očistnou kůru na šťávách a nemusí se samozřejmě jednat o tak dlouhou dobu. Stačí  3 či 7 dnů, napište do komentářů. Bude-li deset a více z Vás chtít, udělám pro Vás bezplatný webinář, kde vše projdeme.

krásný den přátele

S úctou, láskou a úsměvem 🙂
Vladimír

8 Replies to “Ukončuji 38 dní bez jídla. 34 dnů na šťávách a 4 dny na půstech, či na práně?”

  1. páči sa mi že sa do toho nenútiš a keď dostaneš chuť tak si skrátka dáš a nebudeš sa na silu no niečo snažiť aj keď tvoje telo protestuje…držím palce a prajem pevné zdravie!!

  2. Dobrý den pane Vladimíre,

    psala jsem Vám příspěvek k jinému článku, který se ale rovněž týkal pití zeleninových a ovocných šťáv. Bydlím momentálně v Praze, kde také pracuji, ale na víkendy jezdím do Olomouce, kde máme s přítelem rodinu. Myslíte si, že by bylo možné se osobně sejít vzhledem k tomu, že plánuji ze zdravotních důvodů přechod na zeleninové a ovocné šťávy a jsem poněkud zahlcena informacemi z internetu….

    Moc Vám děkuji i v případě záporné odpovědi.

    Lenka.

  3. Zdravím pane Vladimíre, šťávy jsem pila 25 dní ze zvědavosti, vše bylo bez problému. Zdravotní stav super a pak jsem začala jíst. Nyní se opět chci vrátit k pití šťáv, moc mě chybí ten pocit svobody. Přeji Vám úspěch ve Vašem počínání a děkuji za zkušenosti, které nám sdělujete. Dana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *