O vodě ze studánek… proč NEdávat za kubík vody 25 000 Kč

Naše tělo obsahuje přibližně 70 % vody. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč pijeme co pijeme? Zda doplňujeme vodu, tedy nejdůležitější látku pro nás, vhodným způsobem?
Mám pro vás dva důvody, proč číst tento článek.
A – Chcete udělat něco pro své zdraví.
B – Chcete ušetřit 25 000 Kč za kubík vody.

Moje cesta k vodě ze studánek
Při dlouhodobých půstech  jsem začal řešit otázku kvality a chutě vody. Půsty hodně zvýší citlivost a vnímavost, takže jsem cítil energii z vody a dokázal rozpoznat její účinky na tělo.
Pil jsem vodu převážně z městského vodovodu, následně upravenou filtrem. Nebyla špatná, ale nějak podvědomě jsem věděl, že může být i chutnější a energetičtější. Když v tom přišla myšlenka: „Zkusit vodu ze studánek“.

Jak najít studánku ve svém okolí?
Znám horské studánky v Jeseníkách, ale nevím, kde jsou v mém okolí 🙂 Na internetu je naštěstí portál  www.estudanky.cz, kde naleznete studánky dle místa. Databáze obsahuje více než 6000 studánek z celé České republiky.

Dle fotek a intuice, jsem si hned na poprvé vyhlídl studánku u Vyškova. Po příjezdu na místo jsem byl nadšen. Nejen skvělou a energeticky nabitou, vyvěrající hlubinou vodou, ale i okolím. Studánka je v krásném lese a vyvěrá pod kostelíkem Cyrila a Metoděje. Velmi energetické místo, na kterém je úžasné chvíli zůstat.

Z jednoho výletu je další změna životního stylu
S úsměvem vzpomínám na období před pár lety. Tahal jsem se ze supermarketů s balíky vod. Připouštím, že velmi chutných, ale ne zcela pro zdraví vhodných nápojů. Jeden litr vody či nápoje dnes stojí 15 – 30 kč a obsahuje celou řadu prvků, které asi ne zcela, prospívají našemu tělu. Třeba taková Ko…., či CO….. obsahuje 20 gramů cukru a další prvky.

Proč píšu tento článek?
Není cílem moralizovat, či poukazovat, že děláme něco špatně. Chci Vám ukázat jiný pohled na pití vody a na způsob jejího získání. Můžete místo košíku v obchodním řetězci vzít prázdné láhve, najít si svoji studánku v okolí a udělat si výlet.
Uděláte něco pro své zdraví, přiblížíte se k přírodě a možná se i u studánky zastavíte a odpočinete si… V neposlední řadě ušetříte, ne zrovna zanedbatelnou částku. Týdně si odvážím od studánky cca 20 litrů vody. Kolik by mě to asi stálo v oněch balících světových značek?

Těším se na výlet pro vodu a děkuji za něj
Téměř pravidelně, každý týden jedu se synem Vláďou pro vodu. Je to krásný čas, který máme pro sebe. Povídáme si, zastavíme  se a ještě získáme od přírody jeden z nejcennějších darů co zde na planetě máme v jeho nejčistší podobě. Děkujeme…

Přeji Vám, ať si najdete brzy studánku ve svém okolí…

S úctou, láskou a úsměvem Vladimír

V souvislosti s vodou, by vás mohl zaujat i článek Proč pít teplou vodu.

1 Reply to “O vodě ze studánek… proč NEdávat za kubík vody 25 000 Kč”

  1. Souhlasím s tím, že kupovat balené vody je blbost a že procházka po lese je zdravá a že voda z přírody může být chutnější než voda z kohoutku. Jen bych chtěl varovat ty, kteří si vodu z vodovodu filtrují. Přicházejí tím o celou řadu pro tělo potřebných minerálů. Filtrování vody nese zdravotní riziko, voda z kohoutku je zdravotně nezávadná už taková jaká z něj teče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *