Duchovní práce se šamanem, tabákem a Ayuhaskou – část 2. Tabáček

 První díl pobytu se šamanem zde. Druhý den ráno jsme dostali za úkol jít do přírody, vnímat sebe a stromy. To bylo docela jednoduché a proměnilo se to v příjemnou procházku. Později odpoledne jsme šli společně se šamanem do lesa a probíhala zajímavá výuka pro posílení vlastní intuice.

Druhý den – Posílení vlastní intuice a orientace
Zastavili jsme v lese v docela prudkém kopci. Dole pod námi asi tak cca 300 metrů byl krmelec pro bizony, kteří tam volně pobíhali okolo. To byl vtip, žádní bizoni, sem tam nějaká srnka se mihla 🙂
Úkol zněl jasně.  Zavázat si oči šátkem a poslepu najít krmelec. Nejprve jsme se na tu cestu „naciťovali“ a pak si až zavázali oči. Šaman prošel cestu tam i zpět se zapálenou vonnou tyčinkou, aby vznikla stopa vůně pro lepší orientaci. Byla domluva, že pokud někdo krmelec najde, tak šaman zazvoní na takovou zvonkohru co měl v ruce a ostatní se pak mohou orientovat po zvuku.

Vyrazil jsem určitě dobrým směrem. Tak dobrým, že jsem krmelec přešel a pak ztratil orientaci a začal se motat dokola. Čekal jsem vždy na zvuk a pak směr upravil. Cca po 3O minutách tápání a hledání jsem i já krmelec našel. Kupodivu jsem jen jednou vrazil přímo nosem do stromu, jinak jsem přežil ve zdraví.
Směr cesty jsem si určil dobře, ale nepočítal jsme vzdálenost a to byla chyba, příště už bych věděl jak na to.

Dědeček tabáček
Po návratu z lesa, mě přátelé seznámili s šamanským tabákem. Šamanský tabák, respektive vyluhovaná voda z něj, se používá na několik způsobů:
a, Do nosu – na zklidnění, kdy se  tzv. šňupne pár kapek a nechá působit. Nikdy jsem nic nešňupal, tak to byla moje premiéra. Dvě až tři kapky vody z tabáku do každé nosní dírky a opravdu po pár minutách jsem se cítil klidnější.
b, Do očí – nakape se pár kapek do očí a je to na zklidnění a uvolnění emocí.
c, Pití tabáku – probíhá tzv. tabáková ceremonie, při které se tabák pije pro očistu fyzického těla a připravuje tělo na Ayuhasku.

Večerní ceremonie pití tabáku
Po setmění začala večerní ceremonie. Každý jsme měli vedle postele připravený kbelik, protože údajně se tabáček rychle vyzvrací, byť to nemusí být pravidlem. Po chvilce přišel šaman ke mně, dal mi malou mističku s tabákovou vodou a já se napil. Byl jsem poučen nechutnat ho, jen ho rychle vypít a pak pomocí meditace z hluboka dýchat. Což jsem i tak učinil a tabák jsem udržel v sobě. Všichni ostatní ho vyzvraceli a já si naivně říkal, jak je to fajn, že já nemusím.  Liboval jsem si, jak mám po půstech a díky syrové stravě čisté tělo a díky tomu nezvracím. To jsem však netušil, jak budu litovat, že nezvracím s ostatními 🙂

První vize po tabáčku
Byť má primárně tabáček čistit fyzické tělo, dostavují se při něm i vize či napojení. Jakmile jsem se napil, tak po cca 30 vteřinách jsem dostal uvědomění, kterému jsem se začal hrozně smát. Tak já to tedy napíšu na rovinu, když už Vám zde píšu všechno 🙂
Přišli mi obrazy mých přání, tužeb, nebo toho co jsem v životě chtěl, ať již to byli lidé, věci nebo situace. Najednou jsem si uvědomil, jak tohle moje chtění bylo směšné, že jsem směšný a nebylo to vůbec potřeba 🙂 Druhá vize a uvědomění co mi přišla poté byla to, že je vlastně vše v pořádku…

Třetí den – Noc po tabáčku
Noc byla úžasná. Zpívalo se a do toho svorně všichni až na mně zvraceli 🙂 já si pořád naivně liboval, jak jsem to zvládl. Ráno jsem se probudil a bylo mi tak zle, že jsem přemýšlel, jestli mám otevřít jedno oko, nebo obě 🙂 Další hodinu jsem ležel bez hnutí a vymýšlel, jak se s nejmenší námahou dostanu na zahrádku na čerství vzduch – tedy jak urazím 20 metrů.
Nemohl jsem se téměř pohnout a bylo mi hrozně. Šaman říkal, že mám pít a zkusit zvracet. Jenže já nemohl ani jedno ani druhé. Celý den jsem strávil v posteli, kde jsem ležel v křečích a říkal si, že už si tabáček nikdy nedám. Bylo mně zle jak asi nikdy v životě, křeče v břiše, bolest hlavy, únava..
Později odpoledne se mi udělalo lépe, ale pořád jsem se cítil hrozně unaven a vyčerpán. Druhá ceremonie s tabáčkem měla začít už za pár hodin…

První díl medicínský kruh zde.        Třetí díl očista zde.
_________________________________________________________________________________
14.7.2013 v Praze budu mít přednášku s focením aury a diagnostikou čaker.
Den předtím, proběhne na Letné společné sdílení k osobnímu a duchovnímu rozvoji.
Zajímá Vás duchovní rozvoj, šamanství a chcete se dozvědět více? přijďte na setkání.
Více informací zde
_________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *