Duchovní práce se šamanem, tabákem a Ayuhaskou – část 1. Medicínský kruh

 Přátelé, měl jsem možnost strávit pár dnů s pravým šamanem z Amazonie. Byla to pro mě zatím ta největší výzva a zároveň nejtěžší zkouška, které jsem na duchovní cestě čelil. Sáhl jsem si na dno svých fyzických schopností a možná už i trošku pochopil, co znamená, když se řekne paralerní svět, či pojem jiná dimenze.

Byl jsem připraven, či jen Ego chtělo Ayuhasku?
Na duchovní cestě poznání, jsme prošel spoustu metod a vyzkoušel hodně možností, jak najít sám sebe a stát se vědomějším. Požití Ayuhasky pro mě bylo takovým plánovaným završením, či grálem poznání, kterého jsem chtěl dosáhnout.
Když si mi naskytla možnost strávit pár dnů s pravým šamanem a dát si Ayuhasku, neváhal jsem ani okamžik. To jsem ovšem ani zdaleka netušil, do čeho vlastně jdu a co mě čeká.

Co je Ayuhasca dle wikipedie
Ayahuasca (z kečuánštiny “liána duše” “liána mrtvých”, [aja´waska]) je název propsychoaktivní odvar nebo nálev připravovaný z Banisteriopsis caapi, liány z amazonských pralesů.
Její pití má farmakologické účinky a je užívána pro šamanistické, lidově léčitelské a náboženské účely. Její účinky jsou způsobeny alkaloidy harmalin, harmin a tetrahydroharmin které jsou MAO inhibitory, halucinogenním DMT a v menším množství někdy také dalších látek jako 5-methoxy-DMT abufotenin nebo tropanovými alkaloidy z přidaných rostlin.

Co je Ayuhaska hezky česky po lopatě dle mě 🙂
Je to šamanská medicína z liány, která léčí člověka a všechna jeho těla. Obsahuje látky, které způsobují rozšíření vnímání – vědomí. Po požití Ayuhasky se dostává lidem poznání, či napojení na jiné světy a dimenze.

Je Ayuhaska droga či nikoliv?
Názory se různí. Jedni tvrdí že ano, druzí že nikoliv. Na seznamu obsažených látek v Ayuhasce, který ji do drog právě zařazuje, figuruje halucinogen „DMT„. (Obsažen například i v LSD v chemické nikoliv přírodní podobě.)
Celkem je údajně až 300 druhů Ayuhasky. Dle vyjádření našeho moudrého šamana, jsme měli Ayuhasku bez DMT, takže se o drogu nejednalo. I když účinky byly tak silné, že bych ještě něco silnějšího jako drogu či Ayuhasku s DMT zažít ani nechtěl.

To ale hodně předbíhám. Ceremonií s Ayuhaskou se vše poslední den až završilo, pojďme tedy od začátku…

1 Den – Otevření medicínského kruhu
Seděli jsme ve speciálním kruhu, který byl připraven okolo ohniště. V kruhu byly rovnoměrně rozmístěny na čtyřech místech předměty symbolizující spojení s živly – voda, země, vzduch, oheň.
Šaman vysvětloval důležitost těchto elementů pro náš život a proč bychom se jim měli věnovat a být s nimi v kontaktu – „Napojovat se na ně“. Postupně jsme se každým živlem přivítali a uctili ho.
Bylo to velmi zajímavé a pro mě takový počátek uvědomění si, jakou důležitost má spojení se s těmito elementy pro život. Tedy napojení se na přírodu a pochopení její nezastupitelné důležitosti v našem životě.

Pokračování zde

1 Reply to “Duchovní práce se šamanem, tabákem a Ayuhaskou – část 1. Medicínský kruh”

  1. Nezlobte se na mě, ale to co tady píšete je snůška polopravd. Matete spoustu lidí. Jako člověk, který tvrdí, že se vydal na duchovní cestu, děláte základní chyby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *